У російському полоні перебувають понад 25 українських журналістів – Юрчишин

Джерело: “Укрінформ

У російському полоні перебувають понад 25 українських журналістів. Голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова, народний депутат від фракції “Голос” Ярослав Юрчишин закликав максимально залучати міжнародну спільноту до звільнення журналістів та підготовити компонент про відповідальність за злочини проти свободи слова у Міжнародному кримінальному суді.

“Два великих блоки. Перше – це пошук механізмів активізації звільнення полонених журналістів. У нас понад 25 ваших колег зараз знаходяться у полоні, за останніми даними. Це не комбатанти, це журналісти, які виконували свою роботу, і, за цивілізованими правилами ведення війни, не мали б бути у полоні в принципі, але факт є фактом. Ми розуміємо, наскільки Росія нецивілізована і взагалі потоптала будь-які права людини”, – сказав він.

Він також висловив занепокоєння щодо зменшення кількості розслідувань злочинів проти журналістів на 80% у 2022 році та анонсував проведення слухань в комітеті щодо розслідування справ про перешкоджання журналістській діяльності.

Вже проведено комунікації з Міністерством внутрішніх справ, планується взаємодія з Національною поліцією та Генеральною прокуратурою. Також передбачено проведення слухань в комітеті щодо розслідування справ, пов’язаних із перешкоджанням журналістській діяльності. Зараз очікують на дані за 2023 рік для подальшого обговорення актуальної інформації.

11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.

Українська делегація відвідала Ірландію для посилення співпраці з метою повернення незаконно депортованих і переміщених Росією українських дітей.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час візиту до Берліна висловив сподівання на скоріше повернення українських переселенців.

11 грудня посли країн Європейського Союзу затвердили п’ятнадцятий пакет санкцій проти РФ у відповідь на повномасштабне вторгнення в Україну.

На забезпечення Сил оборони наступного року передбачено понад 2,2 трлн грн, що становить 26,3% ВВП. З цієї суми 740 млрд грн спрямують на закупівлю зброї, а майже 50 млрд грн – на виробництво та придбання БПЛА.