У Росії до 11 років засудили українця, який приїхав в окуповане село шукати матір – росЗМІ

Джерело: Медіазона

Санкт-Петербурзький міський суд у Росії виніс вирок 29-річному українцю Івану Забавському, засудивши його до 11 років колонії суворого режиму за звинуваченням у шпигунстві.

Івана Забавського затримали у червні 2023 року. Він проживав у Харкові. Після початку російського вторгнення в Україну його мати, Марина Забавська, залишилася у селі Таволжанка на Харківщині.

Повідомляється, що у вересні 2022 року сестра Марини загинула під час обстрілу. Російські війська наближалися до села, і жінка вирішила поїхати до Росії. Тоді в Таволжанці не було зв’язку, і Іван не зміг знайти матір, тому вирішив поїхати до села як водій вантажівки з гуманітарною допомогою. З того часу Іван зник, а село потрапило під російську окупацію. Сусіди розповідали Марині Забавській, що бачили, як російські військові забрали її сина.

У травні 2023 року Міністерство оборони Росії повідомило Забавській, що її син перебуває на території Росії та був затриманий “за протидію спеціальній військовій операції”.

Влітку 2024 року розпочався судовий процес у справі Забавського за обвинуваченням у шпигунстві. Процес проходив у закритому режимі, і деталі обвинувачення залишаються невідомими. Під час дебатів прокурор попросив суд призначити покарання у вигляді 13 років позбавлення волі.

В’єтнамське порося, на ім’я Кабачок, був талісманом військових на фронті, але через небезпеку його відправили до притулку.

12 липня відзначають Всесвітній день бортпровідника, День різноколірних очей, День паперового пакета та Всесвітній день шашлику. Християни сьогодні вшановують мучеників Прокла та Іларія.

Джерело: Укргідрометцентр За даними синоптиків у суботу, 12 липня, частину областей накриють опади. Короткочасні опади…

Уночі 12 липня російські окупаційні війська масовано вдарили по українських містах ракетами і безпілотниками.

Українське довкілля зазнало масштабних руйнувань унаслідок повномасштабного вторгнення Росії – вже зафіксовано понад 9000 випадків екологічної шкоди. Про це повідомила міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук під час Міжнародної конференції з питань відновлення України URC-2025, що завершилася в Римі.