У Росії хочуть одразу саджати «іноагентів» – без адміністративних попереджень
Джерело: The Moscow Times
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Сьогодні, згідно з чинним російським законодавством, кримінальне переслідування можливе лише після двох адміністративних стягнень протягом року. Однак нова ініціатива скасовує цю “перехідну” стадію. За словами Володіна, “ті, хто не дотримується законів, навіть перебуваючи за межами Росії, мають відповідати по всій строгості”.
Розгляд законопроєкту планують розпочати наступного тижня. Фактично це означає: достатньо одного порушення вимог до “іноагентів” – і людина може одразу опинитися за ґратами.
Хто такі “іноагенти”:
Статус “іноземного агента” в Росії – це ярлик, який влада навішує на людей та організації, що неугодні кремлівському режиму. Формально ним можуть оголосити будь-кого, кого вважають таким, що перебуває під “іноземним впливом”. Що саме вважати впливом – в законі визначено розмито: це може бути “переконання”, “примус” або “будь-який інший спосіб”. На ділі будь-хто, хто має критичну позицію до політики Кремля, може стати “іноагентом”.
Не обов’язково отримувати фінансування з-за кордону – достатньо листування з іноземними колегами, підпису під зверненням до міжнародної організації або навіть згадки про західні ЗМІ.
Сам статус не просто дискредитує людину чи організацію – він запускає цілий набір репресивних механізмів: обов’язкову звітність до Мін’юсту, постійне маркування своїх публікацій спеціальним написом, заборону на викладання, участь у виборах та держзакупівлях – незалежно від місця проживання. А тепер – ще й ризик негайного кримінального покарання.

Путінський режим використовує закон про “іноагентів” як зручний інструмент для знищення інакодумства. Це дозволяє прибирати з публічного простору журналістів, правозахисників, аналітиків, артистів і будь-кого, хто не дотримується “політики партії”.
- У Кремлі повідомили, що у Росії діє “військова цензура” та виключили повернення вільних ЗМІ. Про це сказав речник Кремля Дмитро Пєсков, мовляв, цензура почала діяти після 24 лютого 2022 року.
У Національному природному парку “Голосіївський” звернулися до відвідувачів із закликом не торкатися невідомих рослин під час перебування на природних територіях.
В Одеській області чоловік з гвинтівки вистрелив у підлітків, внаслідок чого поранення зазнала 15-річна дівчина.
В Кривому Розі знову зросла кількість жертв російської ракетної атаки по місту 23 червня.
Ірак може розглянути вихід з ОПЕК, якщо не отримає суттєвого збільшення квоти на видобуток нафти, поінформували обізнані джерела.
Компанія «Київстар» та Фонд «Повернись живим» завершили сьомий спільний проєкт з підтримки армії — «Нам тут жити: Місія 077». У межах ініціативи вдалося зібрати понад 77 млн грн на засоби зв’язку, які дозволяють координувати дії, швидше ухвалювати рішення та ефективніше виконувати завдання. Ініціатива реалізована за інформаційної підтримки 1+1 Media.