У Росії кожна десята фірма урізає штат через спад економіки – СЗРУ
Джерело: Служба зовнішньої розвідки України
За даними Служби зовнішньої розвідки України, цієї осені кожна десята російська компанія планує скорочення персоналу.
На такі кроки бізнес у РФ змушений йти через низку факторів, таких як падіння попиту, підвищення податків, подорожчання кредитів та необхідність підіймати зарплати вузькому колу ключових співробітників.
Найбільші скорочення очікуються у будівництві, ритейлі, консалтингу, машинобудуванні та видобувній галузі.
Найуразливішими вважаються молоді спеціалісти, адміністративний персонал, маркетологи, нетехнічні працівники IT та всі, чия робота не дає прямого прибутку. У промисловості під ударом опинилися низькокваліфіковані кадри, яких активно замінюють машини та автоматизовані процеси.
Торкнуться скорочення і найбільших державних корпорацій Росії. окрема “Газпром” вже повідомив про звільнення 1,6 тисячі співробітників центрального апарату. Ще 1,5 тисячі працівників у Москві планує скоротити “Ростех”.
“Попри офіційну статистику про “дефіцит кадрів”, ситуація на російському ринку праці швидко погіршується. російська економіка входить у фазу системних скорочень, що неминуче вдарить по споживчій активності та добробуту населення, особливо в регіонах”.
- Економіка Білорусі демонструє сповільнення на тлі проблем в російській економіці. Зокрема з початку року ВВП країни зріс лише на 1,3% у річному вираженні проти планових 4,1%.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга зустрівся з тимчасово повіреною у справах США в Україні Джулі Девіс з нагоди завершення її дипломатичної місії.
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що переговори між Україною та Росією щодо врегулювання війни мають відбуватися без посередників.
У тимчасово окупованому Севастополі вже кілька днів спостерігаються перебої в роботі громадського транспорту через нестачу пального.
Російські окупанти продовжують мілітаризацію молоді на тимчасово окупованій Луганщині. У літніх таборах вони навчають підлітків із луганського осередку центру військово-спортивної підготовки “Воїн”, приділяючи особливу увагу юнакам віком 16–17 років.
Російські окупанти безпілотниками атакували Чернігів. Унаслідок ударів постраждали двоє людей.