У Росії нагородили німця, котрий керує молочною компанією
Джерело: DW
Громадянин Німеччини Штефан Дюрр, котрий понад 20 років займається виробництвом молока в Росії, отримав російський державний орден Дружби “за заслуги в галузі сільського господарства”.
Як зазначив губернатор Воронезької області Олександр Гусєв, що вручив нагороду за дорученням президента РФ Володимира Путіна, російська компанія “ЕкоНива”, яку заснував Дюрр, із самого свого виникнення “задала найвищі стандарти культури ведення бізнесу, зокрема й в молочному виробництві”.
Губернатор також зазначив, що Дюрр “дуже пишається” одержаною нагородою, на той час інші інвестори з “недружніх” Росії країн “соромляться” держнагород РФ.
“ЕкоНива” – російський підрозділ німецької компанії Ekosem-Agrar AG, засновником, акціонером та членом правління якої є 61-річний Штефан Дюрр. Він народився у німецькій землі Баден-Вюртенберг, але з 2002 року працює у Росії.
Після початку повномасштабної війни РФ проти України з російського ринку пішли багато великих західних компаній, таких як Volkswagen, Bosch і Siemens. Водночас багато підприємств малого та середнього бізнесу продовжують працювати в РФ. Зокрема, західні санкції не торкнулися російської сфери продовольчих товарів.
Зауважимо, у 2023 році Кремль отримав близько 3 мільярдів євро у вигляді податкових надходжень від компаній Євросоюзу, котрі ведуть діяльність у Росії.
Іноземні компанії в Росії роблять великий внесок у військову скриньку Кремля, оскільки вони продовжують продавати несанкціоновані товари, такі як харчові продукти, тютюн і одяг.
Згідно з дослідженням, серед 1600 проаналізованих іноземних компаній, котрі продовжують працювати в РФ, понад 900 представляють країни G7 та Євросоюзу — союзників України.
Зокрема тютюновий гігант Philip Morris у 2023 році отримав майже 7 мільярдів доларів доходу. Компанія заплатила 208 мільйонів євро податків проти 144 мільйонами євро роком раніше.
930 компаній із країн G7 та ЄС стали найбільшими платниками податку на прибуток у Росії. Водночас 16 із 20 найбільших платників податків також виявилися з держав G7 та ЄС, — мовиться у повідомленні.
Щодо компаній із ЄС, у документі згадуються щонайменше 827 фірм. Їхній сукупний дохід склав 81,4 мільярда доларів (79 мільярдів євро), що нижче за показник 2022 року (111,4 мільярда доларів). Однак їхні податкові відрахування на прибуток залишилися на рівні 3 мільярдів доларів.
Серед найбільших європейських платників податків у Росії виділили французьку компанію Leroy Merlin і Auchan, швейцарську Nestlé, а також німецькі ритейлери Metro і Globus.
У 2025 році ставка податку на прибуток організацій у Росії збільшиться з 20% до 25%, що призведе до зростання фінансового внеску західних компаній у російську агресію проти України.
Раніше ми повідомляли, що у 2023 році 328 американських компаній сплатили понад $1,2 млрд податків, попри міжнародний тиск.
До десятки найбільших американських компаній, котрі сплачують податки в Росії, увійшли:
- Philip Morris — $220 млн;
- PepsiCo — $135 млн;
- Mars — $99 млн;
- Procter & Gamble — $67 млн;
- Mondelez — $62 млн;
- Citigroup — $53 млн;
- Cargill — $50 млн;
- Johnson & Johnson — $42 млн;
- Coca-Cola Hellenic — $34 млн;
- Weatherford — $32 млн.
Колишній посол США в Росії та професор Стенфордського університету Майкл Макфол у коментарі назвав дії компаній, які продовжують працювати в Росії, аморальними.
- Західні компанії, які вийшли з ринку Росії одразу після повномасштабного вторгнення в Україну, зазнали великих втрат.
- Coca-Cola і Starbucks подали заявку на перереєстрацію своїх торгових марок у Росії, щоб захистити свої права інтелектуальної власності після виходу з РФ, повідомляє російська газета “Ведомости”.
- Компанія Starbucks, яка пішла з російського ринку, подала в “Роспатент” наприкінці травня вісім заявок на реєстрацію товарних знаків. Усі заявки стосуються кави та кавових напоїв.
- В РФ власник ресторану та прокремлівський репер заволоділи російськими ресторанними активами Domino’s Pizza після виходу бренду з країни.
16 січня глава Росії Володимир Путін підписав указ про проведення військових зборів для громадян, котрі перебувають у запасі.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 16 січня. Загалом від початку цієї доби відбулося 131 бойове зіткнення. Найбільша кількість боїв відбулася на Покровському та Курському напрямках.
Громадянин Німеччини Штефан Дюрр, котрий понад 20 років займається виробництвом молока в Росії, отримав російський державний орден Дружби “за заслуги в галузі сільського господарства”.
Британський уряд збільшить військову підтримку України у 2025 році, інвестуючи рекордні $5,5 мільярда у виробництво, озброєння та підготовку. Лондон обіцяє спорядити Україні 15 нових мобільних систем протиповітряної оборони Gravehawk, що розробляються спільним фінансуванням із Данією.
Велика Британія відіграватиме повну роль у будь-яких мирних переговорах щодо України, зокрема шляхом розгортання британських військ для підтримки миру, заявив прем’єр Кір Стармер.