У Росії поставлять п’єсу про Маска

Джерело: росЗМІ

У театрі села готують першу в Росії театральну постановку про зустріч американського підприємця та винахідника Ілона Маска і Костянтина Ціолковського — двох знакових постатей у світовій космонавтиці з різних епох. Прем’єра вистави під назвою “Ілон Маск і Ціолковський” відбудеться в межах VI Міжнародного кінофестивалю фільмів і програм про космос “Ціолковський”, що пройде з 12 по 16 квітня в Калузі, повідомив автор п’єси Гліб Данілов.

За його словами, сюжет базується на вигаданій зустрічі Маска і Ціолковського — двох дуже різних осіб, яких об’єднує ідея освоєння космосу.

Режисер Данило Дробіков уточнив, що постановка виконана в жанрі фантастики, а дія розгортається в будинку Ціолковського.

Автори наголошують, що Маск у п’єсі постає як “шанувальник ідей Ціолковського”, який хоче поставити своєму кумиру ключове запитання. Проте радянський учений, мовляв, критикує Маска за те, що “сучасне суспільство зайшло в глухий кут”.

Попри всі технології, штучний інтелект — усе одно має переважати духовний, в центрі всього має бути людина, а не робот, — скаржиться Данілов на сучасне суспільство.

Маск сьогодні — не лише підприємець, а й активний політичний гравець. Він став одним із найбільших спонсорів Дональда Трампа на виборах 2024 року та увійшов до кола його радників у Білому домі. У березні винахідник заявив, що космічний корабель Starship буде готовий до польоту на Марс уже наприкінці 2026 року, а на його борту перебуватиме робот Optimus. Також Маск припустив, що висадка перших людей на Марс можлива у 2029 році, хоча більш реалістичною датою вважає 2031 рік.

Заява Маска про марсіанську місію не залишилася без реакції в Росії. Так, спецпредставник президента РФ Кирило Дмитрієв запропонував Маску організувати спільну російсько-американську місію на Марс. Він також повідомив, що Росія готова надати для цієї експедиції компактну ядерну електростанцію, необхідну для автономної роботи на планеті.

Тоді як регуляторні органи Європейського Союзу готують штрафні санкції проти соціальної мережі X Ілона Маска за порушення закону про боротьбу з незаконним контентом і дезінформацією.

Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.

Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.

26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.

Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.