У Росії скасували реабілітацію чотирьох тисяч жертв сталінських репресій
Джерело: росЗМІ
За два роки органи прокуратури в Росії скасували реабілітацію понад чотирьох тисяч жертв сталінських репресій.
З 2020 року Головне кримінально-судове управління РФ почало перевіряти публікації ЗМІ та виявило, що наприкінці 1990-х — на початку 2000-х років були реабілітовані особи, котрі нібито добровільно вступили під час Другої світової війни у воєнізовані формування вермахту та війська СС.
Тільки з другого півріччя 2022 року прокурори перевірили понад 14 тис. висновків про реабілітацію, з яких скасовано понад 4 тисячі, — заявили в генпрокуратурі РФ.
Також до судів направлено 64 висновки про відмову у реабілітації, з яких 58 вже задоволені, а 6 залишаються на розгляді.
9 вересня стало відомо, що генпрокурор РФ Ігор Краснов підготував проект наказу про перегляд рішень про реабілітацію жертв радянських репресій, якщо вони стосувалися “зрадників батьківщини” та “пособників нацистів”. У документі не уточнювалося, як саме має оцінюватись ступінь вини репресованих.
Раніше ми вже повідомляли, що меморіали жертвам сталінських репресій у Росії зникають або зазнають вандалізму.
За останні дев’ять років у Росії та інших країнах було встановлено понад 700 меморіальних дощок, які вшановують місця проживання людей, які загинули під час сталінських репресій у 1930-х роках. Вони є частиною проєкту меморіальної дошки “Последний адрес”. Проте з травня десятки зникли в кількох містах Росії.
Зникають також й інші меморіали. Повідомляється, що з лютого 2022 року щонайменше 18 пам’ятників жертвам репресій, а також іноземним солдатам, які воювали у Другій світовій війні, були викрадені або зіпсовані. Більшість із них присвячені громадянам Польщі.
У жовтні у місті Володимирі було розвалено та зруйновано мурований меморіал видатному польському священику.
Бетонний хрест, встановлений у Республіці Комі в пам’ять про польських в’язнів, також виявили зруйнованим. Поліція пояснила його руйнування поганою погодою та відмовилася порушувати кримінальне провадження, повідомляють місцеві ЗМІ.
- У польському Щецині демонтували ще один пам’ятник, що був присвячений Червоній армії. За минулі півтора року з ініціативи Інституту національної пам’яті у країні знесли понад 30 радянських об’єктів.
Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.
Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.
У Запоріжжі на воді загинув 17-річний хлопець – він зник під час купання в затопленому кар’єрі. Тіло юнака виявили наступного дня водолази на глибині 10 метрів.
Військові Естонії провели перші бойові стрільби з реактивних систем залпового вогню HIMARS.
Нацполіція встановила виконавців вбивства полковника СБУ Івана Воронича у Києві. Чоловіка й жінку ліквідували під час затримання.