У Росії вперше заявили, що більшість дронів отримують з Китаю

Джерело: заява глави Мінфіну Росії Антона Силуанова на засіданні комітету Держдуми з бюджету та податків

У Росії вперше визнали, що більшість БпЛА, котрими користуються ЗС РФ,  поставлено з Китаю. Заява прозвучала в контексті анонсування нової російської програми стосовно створення власної бази виробництва безпілотників.

Антон Силуанов вперше на публічному рівні заявив про джерело постачання дронів до Росії.

“Сьогодні безпілотники здебільшого всі з Китайської Народної Республіки. Вдячні нашим партнерам. Але треба розвивати власну ресурсну базу та гроші, необхідні для цього, виділено”, – сказав він.

Міністр зазначив, що на новий проєкт з розвитку власної безпілотної бази РФ скерує понад 60 млрд рублів (приблизно 18 млрд гривень).

“Завдання таке, щоб 41% усіх безпілотників до 2025 року були з маркою “Зроблено у Росії”, – підкреслив він.

Станом на 28 травня Сили оборони півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад армії РФ та техніку противника.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 20.00 28 травня щодо російського вторгнення. Кількість бойових зіткнень зросла до 108. На даний час бої ще тривають на 18 ділянках. Найбільш напруженою ситуація залишається на Покровському напрямку. Сили оборони стримують натиск і дають рішучу відсіч  загарбникам.

28 травня у Києві працівники ДБР затримали ексначальника Одеського обласного ТЦК та СП Євгена Борисова після того, як за нього внесли заставу у сумі 12 млн гривень за попереднім обвинуваченням.

США спільно з союзниками готові посилити санкції та експортний контроль, щоб запобігти китайсько-російській торгівлі, що загрожує їхній безпеці на тлі триваючої російсько-української війни, заявив заступник радника з питань національної безпеки США з питань міжнародної економіки Дейліп Сінгх.

Уряд Чехії позитивно відреагував на заклик генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга дозволити Україні використовувати західне озброєння на території РФ.