У Росії зафіксовано аномальне зростання кількості смертей

Джерело: The Moscow Times

У регіонах Росії зафіксовано аномальне зростання кількості смертей, які перевищують рекордні значення з часів пандемії коронавірусу.

За повідомленням демографа Олексія Ракша, який посилається на дані РАЦСів, різке зростання зафіксовано у квітні 2025 року.

Зокрема в Архангельській області минулого місяця померло на 39,1% більше осіб, аніж у квітні 2024 року. В Астраханській області на 24,2% більше, у Бурятії на 21,4%, в Тульській області – на 20,3%.

Зросла кількість смертей також у Новосибірському регіоні (на 14,8%), Калінінградській області (на 12,3%), Пермському краї (на 11,9%), Костромській області (на 7,7%).

Якщо екстраполювати ці дані на всю Росію, тоді вийде, що у квітні 2025 року в країні померло близько 167-168 тисяч осіб. Це на 18% більше порівняно з квітнем 2024 року, коли було зареєстровано 142,7 тисячі смертей.

“Квітень 2025 року за кількість померлих у Росії, схоже, дуже близький до найгіршого за десятиліття ковідного квітня-2021, коли померло 168 345 осіб за оперативними даними та 163 096 за остаточними даними за рік”, – зауважив Ракша.

Якщо не зважати на період пандемії, то, стверджує демограф, цей показник смертей у квітні може бути найвищим за останнім 15 років.

Частково пояснити це можна тим, що минулого місцями було на два робочі дні більше, аніж торік (смерті реєструють здебільшого у робочі дні), а також через низьку смертність у зимові місяці через теплу погоду, але, визнає Ракша, цих пояснень “недостатньо”.

На цей час офіційні дані щодо кількості смертей від Росстату публікують лише за січень-лютий 2025 року. За цими даними, за перші два місяці року у РФ померло 314,4 тисячі осіб, що на 5% менше порівняно з минулим роком.

Водночас скоротилась і кількість новонароджених на 2,9%, до 195,4 тисячі. Відтак у Росії стало на 118,9 тисячі осіб менше у результаті природного зменшення населення.

У Франції внаслідок аварії легкомоторного літака поблизу міста Ла-Боль загинули двоє людей. Однією з жертв став Клод Гіймо – співзасновник компанії з виробництва відеоігр Ubisoft та власник повітряного судна.

22 червня в Україні відзначають День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни. Ця дата присвячена пам’яті мільйонів українців, які загинули під час воєн і збройних конфліктів.

22 червня відзначають День шоколадного еклера. Християни сьогодні згадують священномученика Євсевія, єпископа Самосатського.

Триває 1580-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягнули понад 1,3 млн осіб.

За даними синоптиків, у понеділок, 22 червня, в Україні очікується тепла погода з температурою до +30 °C. У більшості областей буде мінлива хмарність, місцями пройдуть короткочасні дощі, подекуди можливі грози.