У Румунії TikTok звинувачують у просуванні президентської кампанії Джорджеску
Джерело: Digi 24
У Румунії Національна рада телебачення і радіомовлення запідозрила TikTok у неналежному використанні алгоритму, що сприяло просуванню ультраправого політика Келіна Джорджеску. У відповідь керівництво TikTok видалило мережу, яка агітувала за Джорджеску.
Національна рада з питань телерадіомовлення звернулася до Європейської комісії з проханням розпочати офіційне розслідування щодо платформи TikTok за дозвіл політичної кампанії Келіна Джорджеску. Віцепрезидент установи Валентин Александру Джукан повідомив про підозру “в маніпулюванні громадською думкою через неналежне використання платформи”.
Джукан звертає увагу на звіт EExpert Forum, де зафіксовано значне зростання уподобань Джорджеску на платформі: з 2% до 22%. За його словами, такий розвиток подій пояснюється кампанією в TikTok, що базується на “координації облікових записів, які активно рекламували передвиборчий контент”. Оскільки вони це робили без належних позначок та за допомогою спеціальних хештегів, це залучило мільйони переглядів.
Румунські правоохоронці заявили, що масштабна підтримка Джорджеску у соцмережі може бути викликана іноземним втручанням. Це може означати ризики для національної безпеки.
Однак Конституційний суд визнав перший тур виборів дійсним. Другий відбудеться 8 грудня.
62-річний Келін Джорджеску, формально безпартійний, раніше входив до ультраправого націоналістичного “Альянсу за об’єднання румунів”. Тривалий час його не було у соцопитуваннях, а перед виборами йому прогнозували 4-7%. Джорджеску не проводив дійсної виборчої кампанії, не має жодної партії чи організації.
- Міноборони Румунії підготувало законопроєкт про дозвіл збивати БпЛА, які заходять у повітряний простір країни та становлять загрозу для людей та майна.
- Румунія стала ціллю “агресивних гібридних російських атак” під час президентських виборів, згідно з розсекреченими документами Румунської ради безпеки.
7 січня землетрус магнітудою 6,8 сколихнув північні передгір’я Гімалаїв поблизу Тибету. Як наслідок – щонайменше 53 осіб загинуло, ще 62 постраждало.
У тимчасово окупованому Сіверськодонецьку Луганської області російські окупанти змушують підлітків брати участь у показових роботах із відновлення будинків, зруйнованих внаслідок дій армії РФ.
У Північній Кореї повідомили про запуск нової балістичної ракети середньої дальності з гіперзвуковою боєголовкою.
Кіт Келлог – обраний Дональдом Трампом на посаду спецпредставника з питань російсько-української війни – відклав візит до Києва та інших європейських столиць до інавгурації майбутнього президента США.
Нардепу Олексію Гончаренку не дали виступити в прямому етері турецького телеканалу через його футболку з написом про російського президента Володимира Путіна.