У Румунії TikTok звинувачують у просуванні президентської кампанії Джорджеску
Джерело: Digi 24
У Румунії Національна рада телебачення і радіомовлення запідозрила TikTok у неналежному використанні алгоритму, що сприяло просуванню ультраправого політика Келіна Джорджеску. У відповідь керівництво TikTok видалило мережу, яка агітувала за Джорджеску.
Національна рада з питань телерадіомовлення звернулася до Європейської комісії з проханням розпочати офіційне розслідування щодо платформи TikTok за дозвіл політичної кампанії Келіна Джорджеску. Віцепрезидент установи Валентин Александру Джукан повідомив про підозру “в маніпулюванні громадською думкою через неналежне використання платформи”.
Джукан звертає увагу на звіт EExpert Forum, де зафіксовано значне зростання уподобань Джорджеску на платформі: з 2% до 22%. За його словами, такий розвиток подій пояснюється кампанією в TikTok, що базується на “координації облікових записів, які активно рекламували передвиборчий контент”. Оскільки вони це робили без належних позначок та за допомогою спеціальних хештегів, це залучило мільйони переглядів.
Румунські правоохоронці заявили, що масштабна підтримка Джорджеску у соцмережі може бути викликана іноземним втручанням. Це може означати ризики для національної безпеки.
Однак Конституційний суд визнав перший тур виборів дійсним. Другий відбудеться 8 грудня.
62-річний Келін Джорджеску, формально безпартійний, раніше входив до ультраправого націоналістичного “Альянсу за об’єднання румунів”. Тривалий час його не було у соцопитуваннях, а перед виборами йому прогнозували 4-7%. Джорджеску не проводив дійсної виборчої кампанії, не має жодної партії чи організації.
- Міноборони Румунії підготувало законопроєкт про дозвіл збивати БпЛА, які заходять у повітряний простір країни та становлять загрозу для людей та майна.
- Румунія стала ціллю “агресивних гібридних російських атак” під час президентських виборів, згідно з розсекреченими документами Румунської ради безпеки.
Агентство Reuters повідомило, що Україна та Європа не підтримують деякі пропозиції США щодо припинення російсько-української війни і натомість висунули власні пропозиції, зокрема щодо територіальних та санкційних питань.
Воюючи проти України загинув син заступниці директора відділу ЦРУ з цифрових інновацій Джуліан Глосс.
У Павлограді на Дніпропетровщині продовжує зростати кількість постраждалих унаслідок атаки російського БпЛА.
В Грузії голова владної партії “Грузинська мрія” Іраклій Гарібашвілі залишає посаду і йде з політики.
ЗМІ опублікували вимоги України, які складаються з п’яти пунктів, щодо укладання мирної угоди про припинення війни. Зазначається, що вони суттєво відрізняються від того, що пропонують у своїй угоді США.