У Сербії та Угорщині низький рівень води в Дунаї відкрив затонулі кораблі Другої світової
Джерело: Reuters
У Сербії та Угорщині низький рівень води у річці Дунай через посуху відкрив уламки військових кораблів часів Другої світової війни.
Зокрема уламки нацистських кораблів, затонулих у Дунаї під час Другої світової війни, з’явилися поблизу сербського портового міста Прахово після посухи у липні та серпні, яка призвела до зниження рівня води у річці.
Також чотири судна періоду до 1950 року були виявлені в угорському національному парку Дунай-Драва поблизу міста Мохач. Там рівень води у Дунаї становить лише 1,5 метри, що теж є наслідком сильної спеки і тривалої посухи впродовж двох останніх місяців літа.

Фото: EPA-EFE
За даними агенції, виявлені у Прахово судна були одними із сотень, затоплених Чорноморським флотом нацистської Німеччини у 1944 році, коли вони відступали від радянських військ. Уламки можуть ускладнювати річковий рух за низького рівня води.
Цікаво, що деякі з кораблів, які розкидані по руслу річки, все ще мають башти, командні містки, зламані щогли та покручені корпуси, тоді як інші лежать переважно лежать під піщаними мілинами.
- У Великій Британії біля узбережжя Абердиншир водолази виявили уламки військового корабля Королівського флоту HMS Hawke, затопленого внаслідок атаки німецьких військ у жовтні 1914 року, під час Першої світової війни.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга зустрівся з тимчасово повіреною у справах США в Україні Джулі Девіс з нагоди завершення її дипломатичної місії.
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що переговори між Україною та Росією щодо врегулювання війни мають відбуватися без посередників.
У тимчасово окупованому Севастополі вже кілька днів спостерігаються перебої в роботі громадського транспорту через нестачу пального.
Російські окупанти продовжують мілітаризацію молоді на тимчасово окупованій Луганщині. У літніх таборах вони навчають підлітків із луганського осередку центру військово-спортивної підготовки “Воїн”, приділяючи особливу увагу юнакам віком 16–17 років.
Російські окупанти безпілотниками атакували Чернігів. Унаслідок ударів постраждали двоє людей.