У Сербії знову проходять масові мітинги через катастрофу, у якій загинуло 15 людей

Джерело: Reuters

У сербському місті Крагуєваць відбувся масовий антиурядовий протест через обвал даху на залізничному вокзалі в Новому Саді в листопаді 2024 року, внаслідок якого загинуло 15 осіб.

Вранці студенти з усієї Сербії приїхали до Крагуєваца автобусами, а деякі навіть пішки з Белграда, який знаходиться за 140 км. Вони били в барабани, свистіли у свистки та тримали в руках прапор країни.

Протестувальники планували заблокувати один з головних бульварів міста на 15 годин і 15 хвилин як символічний жест пам’яті жертвам, що загинули внаслідок обвалу даху на нещодавно відремонтованому залізничному вокзалі в Новому Саді. Учасники акції віддали данину пам’яті загиблим 15 хвилинами мовчання.

До полудня всі дороги, що вели до Крагуєваца, були заблоковані транспортними засобами.

Окрім студентів, на акції протесту були вчителі, фермери та представники інших професій, оскільки багато сербів вважають, що трагедія в Новому Саді пов’язана з корупцією та кумівством в уряді президента Александра Вучича. Проте влада заперечує ці звинувачення.

У зв’язку з цим протестом очікується виступ президента Сербії Александра Вучича зі зверненням до народу.

  • Прем’єр-міністр Сербії Мілош Вучевич оголосив, що подає заяву про відставку. Це сталося на тлі масових протестів у країні.

  • У Белграді студенти вийшли на мітинг проти політики президента Сербії Александара Вучича та його партії, звинувачуючи їх у катастрофі, що забрала життя 15 людей.

Воюючи на боці України, загинув 21-річний угорський доброволець Ашер Беньямін, повідомили журналістам неофіційні українські та угорські джерела, а також батько бійця. 

12 липня російські окупанти скинули КАБ на селище у Дніпропетровській області, внаслідок чого загинуло двоє людей.

За попередніми даними, причиною катастрофи літака авіакомпанії Air India, що сталася минулого місяця і забрала життя 260 людей, стало припинення подачі палива до двигунів.

Швеція готується орендувати камери у в’язницях Естонії, оскільки в країні не вистачає місць для ув’язнених.

Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.