У Шотландії українські військові вчаться знешкоджувати бомби

Джерело: Royal Navy

Водолази Королівського військово-морського флоту Британії в Шотландії навчають українських військових знаходити та безпечно знешкоджувати міни і інші вибухові пристрої.

Лейтенант Алі Айндоу сказав: 

“Це було чудово знову працювати з нашими близькими союзниками та партнерами. Ми змогли зміцнити відносини та об’єднатися в єдину багатонаціональну силу, здатну знаходити та знищувати підводні або морські загрози для командувача оперативної групи”.

Він додав: 

“Водолази Військово-морських сил України були чудовим, це була чудова можливість поділитися досвідом і навчитися техніки один в одного. Українці дійсно зосереджені, і їхній ентузіазм щодо навчання був неймовірним”.

Команди тренуються з безпілотними підводними апаратами оснащеними передовими технологіями, такими як датчики, які створюють зображення об’єктів, щоб оператори могли ідентифікувати загрозу.

Тренування стосувалися вільно пливучих мін, наземних мін та саморобних вибухових пристроїв у воді, на воді та навколо неї.

Лейтенант Френк Маклеод, член навчальної групи Королівського флоту, зазначив: 

“Українці були фантастичними, мотивованими та дуже професійними моряками.Ми разом навчалися протягом останніх кількох тижнів і створили дуже надійну функцію пошуку”.

5 лютого міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що обговорив із делегацією Міжурядової агенції оборонного співробітництва Чехії (AMOS) розширення оборонної співпраці. 

Суд у США ухвалив рішення, дозволивши судовий розгляд проти російського Сбербанку, визнавши його фінансування бойовиків “ДНР” достатньою підставою для зняття суверенного імунітету. Позов подала сім’я 18-річного американця Куїнна Шансмана, котрий загинув унаслідок збиття літака рейсу MH17 над Донбасом у 2014 році.

У війні проти російських окупантів загинув 30-річний військовий і поет Максим Ємець. Він приєднався до Збройних Сил України ще в 19 років.

Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.