У Шотландії українські військові вчаться знешкоджувати бомби

Джерело: Royal Navy

Водолази Королівського військово-морського флоту Британії в Шотландії навчають українських військових знаходити та безпечно знешкоджувати міни і інші вибухові пристрої.

Лейтенант Алі Айндоу сказав: 

“Це було чудово знову працювати з нашими близькими союзниками та партнерами. Ми змогли зміцнити відносини та об’єднатися в єдину багатонаціональну силу, здатну знаходити та знищувати підводні або морські загрози для командувача оперативної групи”.

Він додав: 

“Водолази Військово-морських сил України були чудовим, це була чудова можливість поділитися досвідом і навчитися техніки один в одного. Українці дійсно зосереджені, і їхній ентузіазм щодо навчання був неймовірним”.

Команди тренуються з безпілотними підводними апаратами оснащеними передовими технологіями, такими як датчики, які створюють зображення об’єктів, щоб оператори могли ідентифікувати загрозу.

Тренування стосувалися вільно пливучих мін, наземних мін та саморобних вибухових пристроїв у воді, на воді та навколо неї.

Лейтенант Френк Маклеод, член навчальної групи Королівського флоту, зазначив: 

“Українці були фантастичними, мотивованими та дуже професійними моряками.Ми разом навчалися протягом останніх кількох тижнів і створили дуже надійну функцію пошуку”.

Україна та Європейський Союз не можуть бути “заручниками” окремою групи польських далекобійників, які блокують польсько-український кордон на знак протесту проти конкуренції з боку українських перевізників, заявила єврокомісарка з питань транспорту.

Міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна допустив закриття кордону з Росією. Раніше глава відомства заявляв, що закривати прикордонні переходи поки зарано.

Росії не вдалося увійти до членів виконавчої ради Організації із заборони хімічної зброї, до повноважень якої входить, зокрема вжиття заходів стосовно держав-порушниць.

29 листопада генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що з початку повномасштабної війни втрати російської армії перевищили 300 тисяч осіб.

Після почату повномасштабного вторгнення РФ на територію України фінська компанія HD-Parts експортувала в Росію запчастини для вантажних автомобілів на мільйони євро.