У штаті Меріленд помилували 175 тисяч засуджених за вживання канабісу

Джерело: Associated Press

Губернатор американського штату Меріленд Вес Мур помилував понад 175 тисяч засуджених за вживання і зберігання марихуани.

За даними видання, це наймасштабніше помилування у США, пов’язане з наркотичною речовиною.

Рішення стосується понад 150 тисяч вироків за зберігання канабісу, а також понад 18 тисяч – за вживання або зберігання з метою вживання наркотичної речовини.

“Своїм рішенням Мур автоматично пробачає всі звинувачення у зберіганні та вживанні марихуани, які судова влада Меріленду зможе знайти в електронній системі судових записів штату”, – йдеться в повідомленні.

Електронні записи датуються 1980-1990-ми роками, тому люди з більш давніми судимостями за канабіс можуть подати прохання про помилування особисто.

Уточнюється, що помилування не призведе до звільнення від ув’язнення, оскільки ніхто із засуджених зараз не перебуває у в’язниці. Воно також не означає вилучення запису про судимість – дані все одно залишаться у протоколі.

Однак тепер в кожну окрему електронну картотеку внесуть запис, що засудженого помилував губернатор. Цей процес займе близько двох тижнів.

Захисники прав людини оцінили цей крок як спосіб усунення бар’єрів на шляху до житла, працевлаштування або освіти засуджених.

15 липня президент Володимир Зеленський підписав указ щодо внесення змін до складу Ставки Верховного Головнокомандувача.

Влада німецького Ерфурта запланувала розширити територію однієї зі шкіл. Для цього розглянули 18 земельних ділянок, обравши врешті одну. Однак, виявилося, що там мешкають прості польові хом’яки (cricetus cricetus).

Вчені встановили, що сонячна активність може зруйнувати енергетичну інфраструктуру на Землі. Нове дослідження свідчить, що кут, під яким сонячні удари вражають Землю, має вирішальне значення для захисту інфраструктури. Відповідні дослідження опублікували у журналі Frontiers in Astronomy and Space Sciences.

Війна РФ із країнами Балтії може розпочатися під приводом повстання поляків у Білорусі, вважає австрійський політолог Густав Грессель.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 15 липня. З початку доби відбулося 110 бойових зіткнень.