У січні ВВП України зріс на 3,5%, – Мінекономіки

Джерело: пресслужба Міністерства економіки України

У Міністерстві економіки України повідомили, що у січні цього року ВВП країни зріс на 3,5% порівняно з січнем 2023 року. 

Очікується, що зростання продовжиться в першому кварталі завдяки покращенню логістики для виробників, зокрема експортних маршрутів та державних витрат на відновлення критичної інфраструктури, йдеться в заяві міністерства.

“Також зняття блокування польськими автоперевізниками польсько-українського кордону з середини місяця позитивно вплинуло як на діяльність експортерів, так і на діяльність виробників, суттєво залежних від імпортної сировини”, – зазначила міністерка економіки України Юлія Свириденко.

У січні також спостерігалось зростання будівельної галузі, сільського господарства та внутрішньої торгівлі.

“Українська економіка продовжує адаптуватись та набувати характеристик економіки воєнного часу. Ключовими невирішеними проблемами лишаються триваюче руйнування виробничих потужностей, складна ситуація на ринку праці через високу міграцію, а також відсутність доступних кредитних ресурсів”, – додала Свириденко.

За лютий обсяг постачань із Туреччини до Росії скоротився на 33% — до $670 млн проти $1 млрд за аналогічний період 2023 року.

Глава Міністерства закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що Росію необхідно покарати за вбивство дітей внаслідок влучання російського дрона у житлову багатоповерхівку в Одесі.

Колишня міністерка закордонних справ Австрії Карін Кнайсль, що залишила рідну країну після звинувачень у зв’язках із Росією, заявила, що остаточно переїхала до РФ.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що 3 березня весь день тривала рятувальна робота в Одесі, на місці влучання “шахеда” у житлову багатоповерхівку. Глава держави закликав міжнародних партнерів допомогти Україні знищити російський терор, підтримавши ЗСУ постачанням необхідних боєприпасів та посиленням ППО.

Ввечері 3 березня російські війська запустили авіаційну ракету Х-59 на Дніпропетровщину. Сили ППО збили ворожу ціль у Криворізькому районі.