У справі про підпал будинку премʼєра Великої Британії розслідують можливу причетність РФ

Джерело: Financial Times

Спецслужби Великої Британії розслідують причетність Росії до трьох підпалів майна, пов’язаного з прем’єром країни Кіром Стармером.

Напади на родинний будинок прем’єр-міністра на півночі Лондона, а також на автомобіль і житловий будинок, який раніше належав Стармеру, сталися на початку цього місяця.

Трьом чоловікам — українцям Роману Лавриновичу і Петру Починку та румуну Станіславу Карпюку — оголосили звинувачення та помістили під варту. Наступного разу вони мають постати перед судом 6 червня.

Поліція заявила, що трійця вступила у змову з “іншими невідомими”. Правоохоронці розслідують, чи могли росіяни завербувати їх.

Жоден з підозрюваних не виявив жодної ідеологічної близькості до Росії, а один з них розмістив святкові зображення українських солдатів.

Прокурорка Сара Пшибильська заявила в суді, що ймовірна змова наразі “незрозуміла”.

  • Федеральна прокуратура Німеччини повідомила про затримання трьох громадян України, яких підозрюють у підготовці підпалів і вибухів на вантажному транспорті на території Німеччини за завданням Росії.
  • За інформацією польського радіо RMF FM, до підпалу великого торгівельного центру Marywilska 44 у Варшаві, який стався 12 травня, причетна організована злочинна група з щонайменше восьми осіб. Польські слідчі вважають, що йдеться про акт диверсії, виконаний на замовлення російських спецслужб. Двоє підозрюваних — громадяни України, яким уже офіційно висунуто обвинувачення.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.