У США співробітникам МОЗ запропонували звільнитися в обмін на виплату $25 тисяч – CBS

Джерело: CBS News

Усім співробітникам Міністерства охорони здоров’я і соціальних служб США (HHS) надійшла пропозиція про добровільне звільнення в обмін на виплату 25 000 доларів.

За словами джерела, в електронному листі співробітникам пропонується “заохочувальна виплата за добровільне звільнення”. Співробітникам дали час до 14 березня, щоб відповісти на пропозицію.

Як зазначається, в Міністерстві охорони здоров’я США працює понад 80 000 співробітників. Відомство здійснює нагляд за кількома великими медичними установами, включаючи Управління з контролю за продуктами і ліками, Центри з контролю і профілактики захворювань США, Національні інститути охорони здоров’я та Центри послуг Medicare і Medicaid.

Минулого місяця тисячі працівників, які перебувають на випробувальному терміні в HHS, були поінформовані про те, що їх буде звільнено.

Поки що незрозуміло, як звільнення вплинуть на ті виклики, що стоять перед HHS і його новим керівником Робертом Ф. Кеннеді-молодшим, зокрема на боротьбу зі спалахом пташиного грипу, який спричинив різке зростання цін на яйця, а також зі спалахом кору, який забрав щонайменше два життя, йдеться в матеріалі.

Згідно з повідомленням, ця пропозиція до HHS є частиною зусиль адміністрації Трампа, спрямованих на скорочення чисельності федеральної робочої сили та зменшення державного бюджету шляхом масових звільнень і фінансових скорочень. Цей процес переважно здійснюється через Департамент урядової ефективності Білого дому (DOGE), очолюваний мільярдером Ілоном Маском.

При цьому вказано, що минулого тижня виплата за звільнення у розмірі від $15 000 до $25 000 була запропонована працівникам Адміністрації соціального забезпечення.

Рекса Гоєрманна, якого вважають одним із найвідоміших серійних убивць у сучасній історії Нью-Йорка, засудили до довічного ув’язнення без права на дострокове звільнення за вбивство восьми жінок. Одним із ключових доказів у справі стала ДНК, вилучена з коробки від піци.

Прем’єр-міністр Чехії Андрей Бабіш повідомив, що уряд країни подав до парламенту законопроєкт, який передбачає заборону використання мобільних телефонів у школах, починаючи з вересня 2027 року.

У Силах спеціальних операцій ЗСУ повідомили про знищення залізничного мосту через Північнокримський канал, у тимчасово окупованому Криму, поблизу села Роздольне.

Пентагон повідомив американським сенаторам про потребу приблизно у $80 млрд додаткового фінансування, значна частина якого пов’язана з витратами на війну США проти Ірану.

Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко заявила, що очолить українську делегацію на конференції з відновлення України у польському Гданську. Раніше медіа повідомили, що президент Володимир Зеленський відмовився їхати туди після загострення відносин.