У Сумській області евакуюють всіх жителів п’ятикілометрової зони в прикордонні з РФ

Глава Сумської ОВА Володимир Артюх.

У Сумській області за рішенням Ради оборони вирішили евакуювати усіх мешканців п’ятикілометрової зони в прикордонних з Росією громадах.

“Радою оборони Сумської області прийнято рішення про необхідність підготовки та проведення евакуації місцевих жителів населених пунктів області, що знаходяться у п’ятикілометровій прикордонній зоні”, – йдеться в повідомленні.

З початку 2023 року на Сумщині через ворожі обстріли загинули 35 цивільних осіб. За останній місяць загинуло 17 осіб, зокрема одна дитина.

Спершу громадянам буде роз’яснено їхні права, забезпечено необхідні засоби і ресурси. Після цього кожна родина у прикордонних населених пунктах буде готова до переміщення. Коли підготовка завершиться – розпочнеться евакуація.

Глава ОВА наголосив, що люди не живуть в регіоні, а виживають – під постійними обстрілами, тижнями або місяцями без світла. Часто не працюють магазини, школи, лікарні, а також неможливо завезти найнеобхідніші продукти, ліки тощо.

Також неможливо відновити зруйновані об’єкти через постійні обстріли. Росіяни навмисно обстрілюють навіть ремонтні бригади – нещодавно загинули працівники “Сумиобленерго”, які виїхали на ремонт пошкодженої лінії електропередач.

Також цивільні громадяни гинуть і від ДРГ, зокрема відбулося “зухвале вбивство лісників у Свеській громаді та жителів Шалигинської громади”. За словами голови ОВА, ДРГ останнім часом все частіше заходять на підконтрольну Україні територію.

Володимир Артюх наголосив, що через перебування цивільних у п’ятикілометровій зоні українські захисники не можуть ефективно реагувати на ворожі дії. В іншому випадку це б наражало мирних на ще більшу небезпеку.

ОВА вже готує розпорядження щодо евакуації людей. Для цього відпрацьовано всі плани, маршрути евакуації, алгоритми дій і взаємодії усіх служб.

Евакуювати людей будуть під прикриттям військових ЗСУ, аби росіяни не мали можливості здійснити провокацію і наразити жителів на небезпеку.

4 грудня міністр оборони Рустем Умєров зустрівся з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у Брюсселі.

Збройовий концерн Rheinmetall отримав масштабне замовлення на підтримку України артилерійськими боєприпасами. Дюссельдорфському технічному підприємству доручено постачити Києву артилерійські снаряди на суму близько 142 мільйонів євро.

У Центрі національного спротиву попередили, що росіяни намагаються взяти під контроль тимчасово захоплені території України, тож нині продовжують шукати членів українське підпілля.

Найнебезпечніший ядерний об’єкт Великої Британії, у Селлафілді, був зламаний кібергрупами, тісно пов’язаними з Росією та Китаєм. Розслідування показало, що це розкриття інформації та її потенційні наслідки постійно приховувалися старшим персоналом великого сховища ядерних відходів.

На COP28 країни G7+ та Україна започаткували Партнерство з чистої енергетики для підтримки сталого відновлення та реконструкції України.