У Сьєрра-Леоне затримали 13 офіцерів за спробу держперевороту

Джерело: Associated Рress

У Сьєрра-Леоне заарештували 13 офіцерів, причетних до організації нападів на головні військові казарми і в’язниці столиці, назвавши їхні дії “невдалою спробою державного перевороту”.

За словами міністра інформації Чернора Баха, нападники намагалися “повалити обраний уряд Сьєрра-Леоне”.

“Тринадцять військових офіцерів нині знаходяться під вартою і ще одна цивільна особа. Цей інцидент ми називаємо невдалим переворотом”, – прокоментував він.

Водночас виконувач обов’язків голови Пенітенціарної служби Сьєрра-Леоне полковник Сулейман Масаку розповів, що нападники, яких було кілька десятків, атакували дві в’язниці в місті, в тому числі центральну в’язницю, звідки випустили більшість із понад 2 000 ув’язнених.

За словами міністра інформації, нині понад 100 звільнених засуджених вже вдалося повернути до в’язниць.

Своєю чергою, начальник Генерального штабу генерал-лейтенант Петер Лавагун повідомив, що нападники переховуються. За його словами, зловмисники увірвались і пограбували арсенал зброї в найбільших військових казармах країни, розташованих неподалік президентської вілли в частині міста, яка ретельно охороняється. Там не було камер відеоспостереження, але нині проводяться перевірки, які підтвердять кількість вкраденої зброї.

“Нам вдалося знайти дві машини зі зброєю та боєприпасами, які було вивезено”, – уточнив Лавагун.

Як зауважили у виданні, в Сьєрра-Леоне спостерігається політична напруженість з моменту переобрання Леоне Джуліуса Маада Біо на посаду президента в результаті голосування, яке, за словами опозиції, було сфальсифіковане на його користь.

Двоє американських чиновників повідомили, що вантажне судно, уражене балістичною ракетою хуситів, утворило нафтову пляму довжиною 28 кілометрів у Червоному морі.

В столиці Австрії Відні чоловік вбив трьох жінок у борделі.

Понад 30 знаменитостей знялися у відеоролику, в якому висловлювали підтримку Україні в другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Протягом дня, 24 лютого, російські загарбники здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 197 вибухів. 

В Держприкордонслужбі повідомили, що затримали декілька груп порушників, які намагалися незаконно потрапити до Словаччини.