У Таїланді зареєстрували перші одностатеві шлюби
Джерело: Reuters
23 січня у Таїланді почали реєструвати перші одностатеві шлюби. Країна сподівається на рекордні реєстрації.
Таїланд став першою країною південно-східної Азії, де дозволили одностатеві шлюби. ЛГБТ-пари мають намір встановити рекорд на честь цієї події – зареєструвати понад 1000 шлюбів за день.
Після 10 років кампаній активістів, Таїланд став третьою країною на території Азії, легалізувавши одностатеві шлюби, після Тайваню та Непалу.
У день легалізації одностатевих шлюбів парламент Таїланду вивісив райдужні прапори, а місцеві ТРЦ запланували масштабні заходи на честь набрання чинності нового закону.
Зокрема у ТРЦ Бангкока провели масову реєстрацію одностатевих шлюбів – понад 200 пар стали у чергу, аби узаконити відносини.
Дехто був у білих сукнях, хтось у традиційних тайських костюмах, хтось у західних костюмах, а дехто навіть у поліцейській формі.
“Пройшло 17 років, ми познайомились у школі і зіткнулись з багатьма речами… Ми сподіваємось побачити більше рівності у майбутньому”, – сказала 33-річна Плойнаплус Чірасукон після реєстрації шлюбу з дружиною Кванпорн Конгпетч.
ЛГБТ-групи сподіваються сьогодні зареєструвати 1448 шлюбів – символічне число з цивільного кодексу Таїланду, до якого внесли правки: замість “чоловік” та “дружина” тепер вказано “подружжя”.
Організатори планують підрахувати всі реєстрації одностатевих шлюбів у перший день дії закону, та подати запит до Книги рекордів Гіннесса, аби Таїланд визнали країною з найбільшою у світі кількість реєстрації одностатевих шлюбів за день.
Окрім того, що шлюби дозволили у країні, зареєструвати їх можна буде також у посольствах Таїланду за кордоном.
- 25 вересня король Таїланду Маха Ваджиралонгкорн підписав закон про легалізацію одностатевих союзів. Це робить Таїланд першою країною в Південно-Східній Азії, яка легалізувала одностатеві шлюби.
- Парламент Греції підтримав законопроєкт про легалізацію одностатевих цивільних шлюбів, попри опір церкви. Таким чином, Греція стала першою православною країною, яка підтримала такий крок.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.