У Токіо запрацювала лабораторія, де медичні експерименти проводять роботи
Джерело: Kyodo News
У Токіо відкрили лабораторію, в якій медичні експерименти проводять роботи без участі людей. Токійський університет науки планує, що в майбутньому автоматизовані системи виконуватимуть майже весь цикл наукових досліджень – від створення гіпотез до перевірки результатів.
Зараз у Центрі інновацій робототехніки працюють 10 роботів, серед яких гуманоїдна модель Maholo LabDroid. Людського персоналу в приміщенні немає.
Роботи оснащені двома механічними руками та можуть виконувати точні лабораторні завдання. Зокрема, вони переносять необхідну кількість реагентів, відкривають обладнання з контрольованою температурою, завантажують і дістають матеріали. Також системи вже здатні автоматично проводити культивування клітин.
В університеті планують поступово інтегрувати роботизовані системи зі штучним інтелектом і значно збільшити їхню кількість. До 2040 року там хочуть використовувати близько 2000 роботів для виконання майже всіх етапів досліджень.
“Ми хочемо зробити японську науку найкращою у світі”, – заявив керівник центру Кейічі Накаяма.
За його словами, саме робототехніка та штучний інтелект мають стати ключовими інструментами для розвитку науки в Японії. Під час відкриття лабораторії роботи також брали участь у церемонії перерізання стрічки.
Створення такого центру пов’язують із проблемами, з якими стикаються наукові установи, зокрема нестачею працівників і потребою зменшити кількість помилок під час проведення експериментів.
На фронті в Україні загинув 25-річний литовський доброволець Ігнас Кайлюс, який вважався зниклим безвісти з початку червня, коли був на бойовому завданні.
СБУ затримала агента ФСБ на Одещині, який коригував російські удари по обласному центру.
Російські окупанти безпілотниками атакували одне з промислових підприємств у Полтавському районі.
У застосунку “Резерв+” тимчасово зупинено окремі сервіси, які потребують підтвердження даних про інвалідність через інші державні системи.
Російські окупанти безпілотником вдарили по території автозаправної станції у Запоріжжі. Унаслідок атаки загорілися два автомобілі. Обійшлося без постраждалих.