У Туреччині на звалищах знаходять десятки вбитих собак
Джерело: Bild
У Туреччині на звалищах знаходять десятки вбитих собак, їхня загибель — результат нещодавно прийнятого у країні “закону про масові вбивства”, повідомляють ЗМІ. Раніше опозиція у парламенті країни виступала проти внесення відповідних поправок до законодавства.
Бродячі собаки – звичайне явище на вулицях турецьких міст. Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган вирішив це змінити за допомогою поправки до закону про захист тварин, яка провокує масові вбивства безпритульних чотирилапих.
Ердоган провів законопроект через парламент 30 липня.
Хоча офіційно дозволяється лише присипляти хворих і агресивних собак під наглядом ветеринарів, турецькі активісти захисту прав тварин регулярно повідомляють про масові вбивства, що не відповідають цьому правилу, і публікують фотографії тіл собак, викинутих на сміттєзвалище, як сміття. Новий закон вони назвали “законом про масові вбивства”.
Ми повідомляли, що Туреччина схвалила суперечливий закон, який дозволяє знищення мільйонів безпритульних собак. Ця ідея викликала протести в Стамбулі і Анкарі. Закон, прийнятий у вівторок, дозволяє вбивати безпритульних собак, які становлять загрозу життю або здоров’ю людей, мають невиліковну хворобу, або чию поведінку неможливо контролювати.
Опозиційна партія назвала його “законом про масове вбивство тварин” і планує звернутися до Конституційного суду для його скасування.
Президент Реджеп Таїп Ердоган стверджує, що безпритульні собаки загрожують здоров’ю населення і нападають на людей та інших тварин.
Це закон для того, щоб прилаштувати тварин, а не для масового вбивства, – сказав міністр сільського та лісового господарства Ібрагім Юмаклі.
Муніципалітети відтепер зобов’язані збирати собак і піклуватися про їхнє прилаштування, створюючи нові притулки протягом чотирьох років. Вони повинні виділити ресурси на цю ініціативу, інакше чиновникам загрожує тюремне ув’язнення.
Закон викликав протести по всій Туреччині та в Інтернеті. Критики стверджують, що він може призвести до вбивства неагресивних тварин.
Зоозахисниця Нільгун Падір, яка вже десять років опікується безпритульними собаками, каже, що закон не враховує інші проблемні питання. Наприклад, не згадано нічого про незаконне розведення тварин для продажу. Активістка закликала до масової вакцинації та стерилізації вуличних собак. Вона додала, що тварин у селах постійно залишають нестерилізованими.
- На околиці Одеси 24 липня виявили двох застрелених собак. Їх знайшли на Кустанайській вулиці з кульовими пораненнями.
Єврокомісія оголосила про виділення 3 млн євро на підтримку російських та білоруських ЗМІ, котрі працюють у країнах Євросоюзу.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
Державний бюджет щороку покриває витрати народних депутатів на житло та транспорт. У 2025 році загальна норма витрат на одного парламентаря становитиме 2,28 млн грн.
У Німеччині ультраправа партія “Альтернатива для Німеччини” виступає за скасування санкцій проти Росії і має намір активізувати економічну співпрацю з Москвою. Це випливає із нової передвиборчої програми АдН, представленої на офіційному сайті партії.
ДБР завершило розслідування щодо 14 учасників злочинної організації, які створили мережу нелегальних “наркокабінетів” у Києві та Харкові. Учасники злочинної організації створили 24 так званих “наркологічних кабінети”, в яких лікарі незаконно видавали медичні рецепти на метадон, який використовують в замісній терапії наркозалежних.