У Туреччині судитимуть лідера опозиції через образу Ердогана
Джерело: Reuters
Турецький суд ухвалив рішення залишити під вартою лідера ультраправої партії “Перемоги” Уміта Оздага до судового засідання. Справа стосується обвинувачення у розпалюванні суспільної ненависті. Політика затримали після його коментарів, в яких він заявив, що “навіть хрестові походи не завдали Туреччині такої шкоди, як Ердоган”.
Оздаг у своєму дописі на платформі X зазначив, що його арешт є символом переслідування людей, яких він представляє.
“Заарештовували робітників, яким доводилося виживати на мінімальну зарплату, пенсіонерів, які живуть за порогом голоду!…Ви можете мене заарештувати, але ви не можете змусити мене замовкнути, не вбивши!” — написав політик.
Рішення суду викликало хвилю критики серед турецької опозиції. Лідер Республіканської народної партії (CHP) Озгур Озел назвав арешт Оздага “вбивством справедливості” та наголосив, що це руйнує демократію та незалежність судової системи.
Мер Стамбула Екрем Імамоглу також висловив протест, заявивши, що такі дії є втручанням політики в роботу суду. У своєму дописі на X він пообіцяв, що “воля народу змінить цю ситуацію”.
Лідер націоналістичної опозиційної партії Ії Мусават Дервісоглу під час пресконференції звинуватив керівну партію в намаганнях залякати та дискредитувати опозиційні сили через арешти та тиск.
- Внаслідок пожежі у готелі на гірськолижному курорті Туреччини загинуло 66 людей, ще 51 людина постраждала.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.