У Туреччині затримали сотні людей через протести проти арешту мера Стамбула
Джерело: Reuters
Турецька влада затримала 343 людини під час нічних протестів у кількох містах проти арешту мера Стамбула Екрема Імамоглу.
Демонстрації пройшли в більш ніж десяти містах, включаючи найбільше місто Туреччини Стамбул і столицю Анкару, йдеться в заяві міністерства внутрішніх справ країни.
У заяві сказано, що затримання провели з метою запобігання “порушенню громадського порядку”, і застережено, що влада не потерпить “хаосу і провокацій”.
Водночас за даними Politico, соцмережа X, що належить мільярдеру Ілону Маску, заблокувала низку акаунтів турецьких опозиціонерів на тлі масових протестів.
Десятки тисяч турків вийшли на вулиці на переважно мирні демонстрації з 19 березня, коли Імамоглу був затриманий за звинуваченнями у хабарництві та пособництві терористичній групі. Він є головним політичним суперником президента Тайіпа Ердогана, який випереджає його в деяких опитуваннях громадської думки.
Республіканська народна партія (головна опозиційна партія, членом якої є мер Стамбула) засудила цей крок як політично мотивований і закликала своїх прихильників проводити демонстрації на законних підставах.
Згодом стало відомо, що в Туреччині затримали 37 осіб, звинувачених у “провокаційних” постах у соціальних мережах у зв’язку із затриманням мера Стамбула Екрема Імамоглу.
- Правоохоронний комітет ВРУ затвердив законопроєкт, який надає Нацгвардії право використовувати вогнепальну зброю та сльозогінний газ проти цивільного населення під час “масових заворушень”.
- Парламент Сербії відправив у відставку уряд та премʼєр-міністра Мілоша Вучевича на тлі протестів у країні.
- Увечері 15 березня в Белграді відбувся масовий антиурядовий мітинг із вимогою відставки президента Александара Вучича. За оцінками поліції, у протестах взяли участь 107 тисяч осіб, тоді як моніторингова організація Public Assembly Archive нарахувала до 325 тисяч учасників.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.
1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.