У Великій Британії оголосили вирок чоловіку, який намагався вбити Єлизавету ІІ з арбалета

Джерело: Royal Central

Суд у Лондоні присудив дев’ять років позбавлення волі 21-річному Джасванту Сінгху Чейлу, який у грудні 2021 року намагався потрапити до Віндзорського замку та застрелити королеву Єлизавету ІІ з арбалета.

“Чоловіка засудили до дев’яти років ув’язнення після того, як його заарештували на території Віндзорського замку за намір вбити покійну королеву Єлизавету II”, – йдеться у повідомленні.

Як розповіли у виданні, Ясвант Сінгх Чайл з’явився в суді 5 жовтня, щоб почути свій вирок після того, як його затримали в день Різдва у 2021 році через появу з арбалетом у Віндзорському замку.

Чайл є першою людиною у Сполученому Королівстві, засуджену за державну зраду з 1981 року. Він також визнав себе винним за звинуваченнями у погрозах вбивством та зберіганні зброї.

За словами співрозмовників видання, вирок Чайлу винесено у прямому ефірі, коли суддя Джастіс Гілліард повідомив, що Чайл хотів убити Єлизавету II після того, як пережив психотичний епізод, і що його злочинний намір був “настільки серйозним, наскільки це могло бути”.

Суду вдалося встановити, що Чайл спілкувався з чат-ботом зі штучним інтелектом, якого він вважав своєю дівчиною, та переконаний, що намагався вбити покійну королеву після спілкування з цією програмою.

Відомо, що на Різдво вранці 2021 року його заарештували після того, як він дві години блукав територією Віндзорського замку та здався одразу після того, як до нього підійшла поліція.

Також виявлено, що Чайл сказав програмі чат-бота, що він – вбивця, але після того, як програма відповіла, що він повинен жити, він вирішив здатися офіцерам поліції.

При цьому суд встановив, що Чайл також подав заявку на вступ до Гренадерської гвардії та поліції міністерства оборони Британії, намагаючись наблизитися до королівської родини, хоча ці заявки було відхилено.

Зрештою, обвинуваченого засуджено до дев’яти років ув’язнення за злочини, які він мав намір скоїти.

Протягом дня, 17 травня, російські війська здійснили 44 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області, зафіксовано 183 вибухи. 

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Управління освіти Дніпровської районної державної адміністрації в Києві оголосило тендер на закупівлю туалетного паперу на понад 1,5 мільйона гривень.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.