У Великій Британії продають цілий острів-фортецю, де збереглися гармати 18-го століття
Джерело: Sky News
У Великій Британії біля узбережжя Девону виставили на продаж острів Дрейка, який має приватний пляж, укріплення і дозвіл на будівництво розкішного готелю. Територія охоплює понад 2 га, а на самому острові й досі збереглися гармати 18-го століття, які також включено в продаж.
Острів Дрейка, розташований всього за 600 ярдів від Плімута, використовувався як військовий оборонний об’єкт протягом століть.
До острова на човні можна потрапити менше як за 10 хвилин. По прибуттю одразу видно старі казарми, артилерійські батареї, снарядні шахти та підземні склади пороху.
Історія острова налічує понад 2000 років, а його перша зареєстрована будівля датується 1135 роком, розповів нинішній власник, місцевий бізнесмен Морган Філліпс. Чоловік придбав острів у 2019 році за понад 7,7 млн доларів і клопотав над отриманням дозволу на будівництво готелю на 43 номери. Він також проводить екскурсії для груп.
Острів названо на честь сера Френсіса Дрейка, який у 1577 році вирушив звідси у своє кругосвітнє плавання. Хочу точну ціну не вказано, вартість ремонту оцінюється приблизно у 32 млн доларів. Продажем острова займається Алі Рана з компанії Carter Jonas.
Пропозиції включають перетворення господарських будівель на спальні, а також можливе використання острова як весільного майданчика, де гості могли б залишатися, і де можна було б розмістити ресторан або кафе, – зазначив Рана.
- З часів написання історії Робінзона минуло чимало, проте ідеальне місце для відлюдників та інтровертів нещодавно знайшлося у реальному світі. Який вигляд має старовинний безлюдний острів у Шотландії, та що цікавого там можна знайти – читайте далі.
- Піраміди в Єгипті переважно зосереджені вздовж вузької смуги у пустелі, однак, досі не було надано переконливого пояснення, чому будови зведено саме в цьому місці. Наразі вчені наблизилися до пояснення, віднайшовши неіснуючий нині рукав річки Ніл.
Глава МЗС Німеччини, Іспанії, Італії, Польщі, Сполученого Королівства, Франції, України та ЄС 12 грудня підписали Берлінську декларацію. У ній партнери підтвердили готовність продовжувати підтримувати Україну у війні проти Росії.
Російським громадянам суттєво ускладнили отримання візи на Кіпр через посилення вимог, запроваджених владою республіки.
Президент США Джо Байден схвалив ще один пакет військової допомоги для України, 12 грудня повідомив координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі.
Ізраїльські військово-повітряні сили готуються завдати удару по іранських ядерних об’єктах. Джерела зазначають, що така можливість розглядається на тлі ослаблення іранських проксі-угруповань на Близькому Сході та падіння режиму Башара Асада у Сирії.
12 грудня Вища рада правосуддя задовольнила подання керівника САП Олександра Клименка щодо надання згоди на утримання під вартою голови Господарського суду Львівської області Василя Артимовича, котрий отримав підозру у справі про хабар на 1 млн доларів.