У вересні Україна експортувала рекордний обсяг електроенергії за увесь 2023 рік

Джерело: портал відкритих даних про енергетику Energy Map у Facebook

У вересні Україна експортувала 111,1 тисячі МВт-год, що є рекордним обсягом електроенергії за увесь 2023 рік. Електроенергія надходила до Молдови та Словаччини.

До Словаччини надійшло 60% всього експорту (66,7 тис. МВт-год), а до Молдови – 40% (44,4 тис. МВт-год).

“Якщо порівнювати із серпнем, коли відповідного постачання було вкрай мало, лише 0,2 тис. МВт·год, експорт зріс у 544 рази! Проте порівняно з торішнім вереснем (419,8 тис. МВт-год) – поменшав майже вчетверо”, – зазначили в Dixi Group.

Крім того, до України протягом місяця надійшло 23,8 тис. МВт-год: 77% (18,4 тис. МВт-год) зі Словаччини та 23% (5,4 тис. МВт-год) із Молдови.

За вересень Україна не залучала аварійну допомогу. Водночас було застосовано обмеження виробників із відновлювальних джерел енергії (ВДЕ).

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.