У вересні Україна експортувала рекордний обсяг електроенергії за увесь 2023 рік

Джерело: портал відкритих даних про енергетику Energy Map у Facebook

У вересні Україна експортувала 111,1 тисячі МВт-год, що є рекордним обсягом електроенергії за увесь 2023 рік. Електроенергія надходила до Молдови та Словаччини.

До Словаччини надійшло 60% всього експорту (66,7 тис. МВт-год), а до Молдови – 40% (44,4 тис. МВт-год).

“Якщо порівнювати із серпнем, коли відповідного постачання було вкрай мало, лише 0,2 тис. МВт·год, експорт зріс у 544 рази! Проте порівняно з торішнім вереснем (419,8 тис. МВт-год) – поменшав майже вчетверо”, – зазначили в Dixi Group.

Крім того, до України протягом місяця надійшло 23,8 тис. МВт-год: 77% (18,4 тис. МВт-год) зі Словаччини та 23% (5,4 тис. МВт-год) із Молдови.

За вересень Україна не залучала аварійну допомогу. Водночас було застосовано обмеження виробників із відновлювальних джерел енергії (ВДЕ).

13 червня розпочалося засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. Глава НАТО Єнс Столтенберг запевнив у посиленні оборонної підтримки нашої держави на тлі триваючого вторгнення РФ.

Під час затримки із погодженням безпекової допомоги Конгресом США, Словенія не зволікала та, ймовірно, таємно спорядила Україні військову допомогу.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 13 червня. За добу відбулося 87 бойових зіткнень. Ситуація залишається напруженою, проте, контрольованою.

13 червня сейм Литви постановив, що до списку призову у країні включатимуть осіб віком від 17 років.

13 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про кількість знищених ворожих засобів повітряної розвідки за тиждень.