У віці 53 років помер режисер-документаліст Морган Сперлок

Джерело: Associated Press

У четвер, 23 травня, помер режисер-документаліст Морган Сперлок. Номінант на премію “Оскар” пішов з життя через рак.

Інформацію про його смерть повідомив брат документаліста Крейг.

“Це був сумний день, коли ми прощалися з моїм братом Морганом. Морган так багато дав через своє мистецтво, ідеї та щедрість. Світ втратив справжнього творчого генія та особливу людину. Я дуже пишаюся тим, що працював разом з ним”, – зазначив він.

Режисер отримав визнання завдяки своєму новаторському фільму “Подвійна порція”, який він презентував у 2004 році. Картина була номінована на премію “Оскар”. У стрічці розповідається про шкідливі звички людей та їхні психологічні наслідки.

Фото: АР

Сперлок провів експеримент і протягом місяця харчувався лише фаст-фудом з McDonald’s. Тоді документаліст набрав 11 кілограмів і помітив значний стрибок холестерину у своєму організмі. За час прокату фільм зібрав понад 22 мільйони доларів при початковому бюджеті у 65 тисяч доларів.

У 2017 році режисер представив другу частину стрічки “Подвійна порція: Святе курча”. Він знову показав фаст-фуд індустрію у світі та свій погляд на неї. Морган намагався привернути увагу глядачів, що під виглядом нібито здорової їжі, вони насправді труять себе.

Сперлок також знімав документальні фільми про музичний гурт One Direction та про фестиваль Comic-Con.

19 червня Державний секретар США Ентоні Блінкен запевнив, що саміт Північноатлантичного альянсу, котрий відбудеться на початку липня у Вашингтоні, зосередиться на зміцненні допомоги Україні у довгостроковій перспективі.

3 червня у своєму будинку в центрі Лос-Анджелеса помер найстарший чоловік у США Моррі Маркофф. Йому було 110 років. 

19 червня британському політику, колишньому прем’єр-міністру Великої Британії Борису Джонсону виповнюється 60 років. В особі цього лідера Україна отримала від Великої Британії безпрецедентну підтримку з початку повномасштабного вторгнення російських військ. Він не лише одним з перших здійснив візит до охопленої вогнем держави, але й посилив оборону України, домігшись погодження низки необхідного озброєння.

Видання The Economist проаналізувало дезінформаційну кампанію проти першої леді України Олени Зеленської та визначило ключові інструменти російської пропаганди.

Акторка Національного драмтеатру імені Лесі Українки Марія Агапітова поповнила лави ЗСУ.