У віці 93 років померла перша жінка у Верховному суді США

Джерело: Reuters

Перша жінка у Верховному суді США та суддя у відставці Сандра Дей О’Коннор померла в п’ятницю, 1 грудня, у віці 93 років.

У заяві суду зазначено, що О’Коннор померла від ускладнень, пов’язаних із прогресивною деменцією та респіраторним захворюванням.

Голова суду Джон Робертс нагадав, що О’Коннор “проклала історичний шлях як перша жінка-суддя в нашій країні”.

“Вона впоралася з цим викликом із нестримною рішучістю, незаперечною здатністю та захопливою відвертістю. Ми у Верховному суді сумуємо з приводу втрати улюбленої колеги, рішучої незалежної захисниці верховенства права та красномовної захисниці громадянської освіти”, – сказав Робертс.

У 1973 році О’Коннор стала лідером більшості в сенаті Арізони, першою жінкою в країні, яка очолила сенат штату. У 1974 році її було обрано суддею штату, а в 1979 році була призначена до апеляційного суду штату.

Призначення О’Коннор в 1981 році президентом-республіканцем Рональдом Рейганом зробило її першою жінкою-суддею Верховного суду.

Маючи прагматизм і вміння досягати консенсусу, вона контролювала рішення з найбільш спірних питань своєї епохи, зокрема допомагала зберегти право жінки на аборт і відстоювала позитивні дії в кампусах коледжів.

О’Коннор описала своє перебування на посаді як ходіння по мокрому цементу, “тому що кожна ваша думка залишає слід”.

Вона підвищила обізнаність про рак молочної залози, який вона здолала в 1988 році після мастектомії, і про важливість дослідження хвороби Альцгеймера, від якої страждав її чоловік. О’Коннор вийшла на пенсію в січні 2006 року, щоб піклуватися про нього до його смерті у 2009 році.

Залишивши посаду, О’Коннор присвятила себе вдосконаленню громадянської освіти, створивши групу під назвою iCivics, яка надавала безкоштовні онлайн-ресурси для учнів середньої та старшої школи. 

У 2009 році у Білому домі колишній президент США Барак Обама вручив їй Президентську медаль Свободи – найвищу цивільну відзнаку, яку може надати президент.

Вночі 2 березня російські окупанти завдали ударів безпілотниками по місту Харків, внаслідок чого спалахнула пожежа.

Найбагатша людина Азії, індійський бізнесмен Мукеш Амбані, організовує вечірку на честь весілля його сина, на яку запрошено майже 1200 осіб.

Друга за величиною лісова пожежа в історії Техасу охопила понад 1,1 мільйона акрів та вбила тисячі великої рогатої худоби.

Україна може отримати перші снаряди протягом кількох тижнів в рамках чеської ініціативи із закупівлі 800 тисяч боєприпасів для України з-за меж ЄС, яку спільно фінансують різні держави.

Згідно з оцінками, опублікованими в The Lancet, більше мільярда людей у ​​всьому світі страждають від ожиріння.