У відкритому морі зламалося російське судно, яке вивозило війська з Сирії — розвідка

Джерело: Головне управління розвідки Міністерства оборони України у Facebook

Вантажне судно Sparta, яке Росія використовує для вивезення озброєння та техніки з Сирії, зупинилося у відкритому морі через технічну несправність. За інформацією розвідки, під час руху вийшла з ладу паливна трубка головного двигуна.

Поки що судно дрейфує поблизу Португалії, а екіпаж намагається усунути проблему.

Згідно з даними української розвідки, російський військовий контингент у Сирії вже залишив віддалені райони та зосередився на двох базах — авіабазі Хмеймім та військово-морській базі в Тартусі. Частину техніки та озброєння росіяни почали перевозити з Тартуса морським шляхом до Лівії.

Також стало відомо, що серед російських військових у Сирії обговорюється ймовірна вимога нової влади Дамаска про повний вивід російських військових із країни до 20 лютого 2025 року. За інформацією, цей крок може бути пов’язаний із прагненням сирійського уряду домогтися зняття міжнародних санкцій.

Джерело: Укргідрометцентр За даними синоптиків у суботу, 12 липня, частину областей накриють опади. Короткочасні опади…

Уночі 12 липня російські окупаційні війська масовано вдарили по українських містах ракетами і безпілотниками.

Українське довкілля зазнало масштабних руйнувань унаслідок повномасштабного вторгнення Росії – вже зафіксовано понад 9000 випадків екологічної шкоди. Про це повідомила міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук під час Міжнародної конференції з питань відновлення України URC-2025, що завершилася в Римі.

Життя британських монархів – це не лише урочистості й титули, а й постійна загроза безпеці. У 1980–90-х роках члени королівської родини неодноразово ставали мішенню замахів, спроб викрадення та нападів божевільних. Цей тиск особливо гостро відчувала принцеса Діана – одна з найвідоміших і найбільш переслідуваних ЗМІ жінок свого часу.

Національний інститут раку США (NCI), один з головних центрів боротьби з онкологією у світі, переживає масштабну кризу. Після десятиліть підтримки з боку обох політичних таборів і значного прогресу в зниженні смертності від раку, інститут опинився в епіцентрі різких скорочень, кадрових чисток та адміністративного хаосу – наслідків рішень адміністрації Дональда Трампа.