У ВООЗ назвали країну з найвищим рівнем вживання алкоголю дітьми в Європі

Джерело: звіт ВООЗ

Всесвітня організація охорони здоров’я провела дослідження щодо вживання алкоголю підлітками у 44 країнах Європи. Перше місце посіла Велика Британія.

Згідно з результатами опитування, 57% 15-річних респондентів пробували алкоголь принаймні один раз, а 37% опитаних зазначили, що вони вживали алкоголь протягом останніх 30 днів.

У трійці країн, у яких діти віком до 11 років вживають алкоголь, опинилися Велика Британія, Молдова та Болгарія.

Скриншот

Серед дітей віком до 13-ти років вживання алкоголю поширене у Великій Британії, Угорщині та Румунії, а до 15-ти – у Німеччині, Угорщині та Греції.

“Вживання шкідливих речовин серед дітей розповсюджене у багатьох країнах Європейського регіону і за його межами є серйозною загрозою громадському здоров’ю. Враховуючи, що мозок продовжує розвиватися навіть до 25 років, підлітків потрібно захистити від впливу токсичних і небезпечних продуктів. На жаль, сьогодні діти постійно піддаються цілеспрямованому онлайн-маркетингу шкідливих продуктів, а популярна культура, як-от відеоігри, нормалізує їх”, – зазначив регіональний директор ВООЗ у Європі доктор Ганс Клюге.

До 2022 року кількість 13-річних хлопців, які пробували алкоголь, зросла до 35%, тоді як у 2018-му їх було лише 23%.

Тим часом кількість дівчат-підлітків, які пробували алкоголь, за чотири роки подвоїлася – з 17% до 34%.

При цьому найгірша ситуація з вживанням алкоголю серед підлітків у Великій Британії – там понад третина хлопчиків (35%) і дівчат (34%) у віці до 11 років пробували алкоголь.

Більша частина британських дівчат (55%) і хлопців (56%), які походять зі сімей з високим доходом, сказали, що протягом свого життя вживали алкоголь. У дітей зі сімей з низькими доходами показники були нижчими – 50% дівчат і 39% хлопців.

В Україні 15 липня температура повітря місцями досягатиме +43 градуси. Завтра очікується, що в західних областях України можливі дощі та грози, в той час, як решта країни залишатиметься сухою.

Речниця міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова відреагувала на замах на експрезидента США Дональда Трампа, заявивши, що США буцімто розпалюють ненависть до політичних опонентів.

В Україні не буде автоматично накладатися штраф на тих, хто не оновить свої військово-облікові дані до 16 липня, розповів директор Департаменту кадрової політики Міноборони України Марк Андрусяк.

Принцеса Уельська вдруге з’явиться на публіці після оголошення діагнозу щодо раку. Зокрема, Кейт Міддлтон відвідає фінал Вімблдону в неділю, 14 липня.

У Словаччині щонайменше 15 осіб постраждали через обвал сцени та великого намету на музичному фестивалі Pohoda, що відбувався у місті Тренчин неподалік від кордону з Чехією. Причиною інциденту стала негода з сильним вітром та грозою.