У В’єтнамі заборонили фільм «Барбі» через мапу: Warner Bros. прокоментувала міжнародний скандал

Джерело: Variety.
У В’єтнамі напередодні виходу “Барбі” з Марго Роббі та Раяном Гослінгом заборонили фільм через звинувачення у порушенні державного суверенітету. Кіностудія Warner Bros. заявила, що у мапу не вкладали політичний контекст, а зображені на ній “лінії з дев’ятьма штрихами” – дитячий малюнок олівцем.
Суперечки виникли у В’єтнамі та на Філіппінах. Так звана “лінія з дев’ятьма штрихами” Китаю означає претензії Пекіну на значну частину Південнокитайського моря. Саме ці лінії розмежування, проти якого виступають В’єтнам та інші країни Південно-Східної Азії, було відхилено міжнародним трибуналом у Гаазі у 2016 році.
Компанія запевняє, що лінії на мапі у фільмі – лише дитячі каракулі, які зобразили як “уявну подорож Барбі з Країни Барбі до реального світу”. Студія наголосила, що не мала мети “робити будь-яку політичну заяву”.
У В’єтнамі і раніше забороняли фільми через претензії Китаю, зокрема у 2022 році рішення застосували до стрічки “Незвідане: Удача Дрейка”, а у 2019-му – щодо мультфільму “Єті”. Ще два роки тому Netflix вилучила австралійську шпигунську драму “Pine Gap” з в’єтнамського ринку після скарги влади.
У The Guardian підкреслили, що Китай чутливо ставиться до зображень своїх територіальних претензій. Пекін активно тисне на компанії, щоб вони вносили демократичний і самоврядний острів Тайвань до їхнього складу.
Група зі свободи слова PEN America заявляла, що голлівудські студії, прагнучи отримати доступ до прибуткового китайського ринку, змінили або піддали цензурі аспекти своїх фільмів. У такий спосіб Голлівуд намагається уникнути ворогування з китайськими чиновниками, що викликає занепокоєння.
- Шанувальники культового аніме “Наруто” цієї осені отримають чотири нові епізоди. На святкуванні 20-річчя аніме, заснованого на знаменитій однойменній манзі, епізоди доповнять сюжетну лінію оригінального серіалу.
На Трафальгарській площі у Лондоні презентували відновлену мозаїку української художниці Алли Горської. Артоб’єкт став символом пам’яті, гідності та боротьби за право повернутися додому. У заході взяли участь британській підприємець, засновник Virgin Group Річард Бренсон та український боксер, чемпіон світу за версіями WBA, WBO та IBF, Олександр Усик.
Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.
14 липня КП “Київський метрополітен” розпочав громадське обговорення можливих змін до правил перевезення тварин у підземці. Зокрема, мова про нові умови проїзду собак.
Китайський університет Dalian Polytechnic вигнав студентку за “недоречні контакти з іноземцем” та “підрив національної гідності” після того, як у мережі зʼявилися відео з нею та українським кіберспортсменом Данилом Тесленком (Zeus).
Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.