У Європі анонсували запуск соціальної платформи W як альтернативи X
Джерело: CyberNews
Європейські організації оголосили про створення нової соціальної платформи W, яку розглядають як альтернативу мережі X. Проєкт уперше представили 20 січня під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі – на тлі напруження у відносинах між Європейським Союзом і США та дедалі гучнішої критики американських соціальних мереж у Європі.
Концепція платформи W передбачає жорсткіші правила ідентифікації користувачів. Реєстрація включатиме підтвердження особи та верифікацію за допомогою фотографії. За задумом розробників, це має гарантувати, що акаунти створюють реальні люди, а також обмежити поширення бот-мереж і організованої дезінформації.
Генеральна директорка платформи Анна Цайтер пояснила, що назва W походить від слова We (“Ми”), а логотип, утворений двома літерами V, відсилає до понять Values (“цінності”) та Verified (“перевірені”). За її словами, дані користувачів зберігатимуться в децентралізованому форматі на серверах у Європі з повним дотриманням вимог європейського законодавства щодо захисту персональної інформації.
Ініціатива з’являється на тлі загострення протистояння між Брюсселем і великими технологічними корпораціями. Нещодавно платформу X, яка належить Ілон Маск, оштрафували на 120 мільйонів євро за порушення правил прозорості відповідно до Європейського акта про цифрові послуги. Після цього Маск публічно розкритикував дії Європейського Союзу.
Ще раніше група з 54 депутатів Європейського парламенту звернулася до президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн із закликом підтримувати розвиток європейських альтернатив глобальним соціальним платформам. У зверненні зазначалося, що X, на їхню думку, вже не виконує роль відкритого та збалансованого середовища для політичної дискусії й журналістської роботи.
Нині платформа W ще не відкрита для масового користування. Презентація в Давосі стала першим публічним анонсом проєкту, який його ініціатори позиціонують як європейську відповідь на кризу довіри до соціальних мереж і цифрових платформ загалом.
- Європейська комісія оштрафувала соцмережу X (колишній Twitter), що належить Ілону Маску, на 120 млн євро. Це перші фінансові санкції проти великої онлайн-платформи за порушення Закону про цифрові послуги (DSA).
Співачка Мадонна розповіла про свій конфлікт з Universal Studios через біографічний фільм про неї.
У Карпатах вдалося врятувати двох маленьких ведмежат, які залишилися без матері. Їх передали до Реабілітаційного центру бурого ведмедя Національного природного парку “Синевир”.
На Сумщині за минулу добу, 22 червня, внаслідок російських атак загинуло троє осіб, ще 13 постраждало. Серед жертв та поранених – діти.
Зранку 23 червня російські окупанти вдарили по Запорізькому району.
Вранці 23 червня російські окупанти атакували зупинку громадського транспорту у Херсоні, поранивши чоловіка.