У Західній Африці троє дівчат померло після ритуалу жіночого обрізання

Джерело: The Guardian

У Сьєрра-Леоне – країна Західної Африки – троє дівчат помер після ритуалу обрізання жіночих статевих органів. Правоохоронці почали розслідувати справу.

12-річна Адамсай Сесай, 13-річна Саламату Джалло та 17-річна Кадіату Бангура померли під час церемонії ініціації минулого місця.

Аміната Корома, виконавча секретарка Форуму проти шкідливих практик (FAHP) – організації, яка працює над припиненням жіночого обрізання в Сьєрра-Леоне – сказала, що батьки дівчат і ті, хто проводив ритуал, перебувають під вартою.

Ритуал жіночого обрізання передбачає часткове або повне видалення зовнішніх жіночих статевих органів і вважається порушенням прав жінок і дівчат.

У 2012 році ООН прийняла резолюцію про заборону ритуалу, але він все ще практикується приблизно в 30 країнах.

Наступного місяця ЮНІСЕФ оприлюднить нові дані про його поширеність у всьому світі, але поточні оцінки показують, що щонайменше 200 мільйонів жінок і дівчат були змушені пройти ритуал.

Попри заклики активістів і правозахисників криміналізувати цю практику, вона залишається законною в Сьєрра-Леоне. Національне опитування в 2019 році показало, що 83% жінок піддавалися обрізанню, що трохи менше порівняно з 90% у 2013 році.

Процедура є частиною традиційного ритуалу ініціації, який знаменує вступ дівчини в жіноче життя. Його здійснюють совеї, старші члени суто жіночих таємних товариств Бондо.

FAHP лобіює закон, який криміналізує ініціацію, і працює над просуванням альтернативних церемоній обряду переходу, які відмовляються від цієї практики.

Минулого року організація провела пілотні церемонії ініціації без обрізання у трьох округах, і сподівається поширити випробування ще на два округи цього року.

“Результати виявилися дуже обнадійливими”, — сказала Корома.

Відтепер представники Міноборони України долучатимуться до робочої групи, яка розглядає питання надання дозволу військовим частинам використовувати наркотичні засоби, психотропні речовини та прекурсори.

За даними британських розвідників, російські окупаційні війська посилили атаки на різних ділянках фронту.

Велика Британія стала першою країною, яка запровадила санкції у відповідь на смерть російського опозиціонера Олексія Навального.

Уряд Польщі планує провести переговори з фермерами у понеділок, 26 лютого. Якщо така зустріч відбудеться, це буде унікальною подією, яка не відбувалася протягом останніх 30 років, заявив заступник міністра сільського господарства Польщі Міхал Колодзейчак.

Колишній президент США Дональд Трамп порівняв свій багатомільйонний штраф у справі про цивільне шахрайство зі смертю російського опозиціонера Олексія Навального.