У Запоріжжі підозрюють ексначальника ДСНС у крадіжці пального під час війни

Джерело: пресслужба Державного бюро розслідувань

Колишнього керівника аварійно-рятувального загону ДСНС у Запоріжжі та його п’ятьох спільників звинувачують у крадіжці пального під час війни. Вони будуть судитися. За даними слідства, особи завдали збитків державі на суму понад 1,6 млн гривень.

Пальне було призначене для ліквідації наслідків ракетних обстрілів, розмінування та евакуації людей з прифронтових територій. Однак його незаконно списували та використовували для заправки приватних вантажівок, що належали фірмам, зареєстрованим на родичів посадовця ДСНС.

Фото: ДБР

Підлеглі чиновника працювали водіями на цих вантажівках, продовжуючи отримувати зарплату рятувальників за той час, коли перевозили комерційні вантажі поза межами регіону.

Один із рятувальників виконував обов’язки заправника “чорного палива” і часто перебував у полковника ДСНС. Розкрадання було настільки розгалуженим, що посадовець облаштував міні-АЗС прямо на території свого будинку.

З січня по вересень 2022 року посадовець незаконно списав та вивів на свій “бізнес” 34 тисячі літрів пального на суму майже 1,2 млн гривень, а його спільники отримали 400 тисяч гривень зарплати з бюджету.

Фото: ДБР

Колишнього чиновника ДСНС та його п’ятьох спільників звинувачують у привласненні майна за допомогою зловживання службовим становищем (ч. 5 ст. 191 КК України). Організатора схеми також звинувачують у службовій підробці офіційних документів. За це йому загрожує від 7 до 12 років ув’язнення.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.