У Запоріжжі відкрили дванадцяту підземну школу
Джерело: Міносвіти
У Запоріжжі розпочала роботу дванадцята підземна школа на базі гімназії №84. До повноцінного освітнього процесу вже повернулися 512 учнів гімназії. Ще приблизно 500 учнів заклад прийматиме із сусідніх шкіл, де навчання відбувається онлайн.
У просторих класах встановлено все необхідне: зручні меблі, телевізори, мультимедійні дошки та інші гаджети. Облаштовано медичний кабінет, буфет, лаунж-зону, спортивний куточок і санітарно-гігієнічні приміщення. Школу збудовано за принципами інклюзивності та безбар’єрності, щоб забезпечити рівний доступ до навчання для всіх учнів.
Запорізька область є лідером у створенні безпечних освітніх просторів — облаштовано вже 12 підземних шкіл, а доступ до офлайн-навчання має понад 60 тис. учнів. Регіон стійко продовжує розвиватися попри наближеність до лінії фронту.
Проєкт реалізовувався за кошти державної субвенції та місцевого бюджету, у межах програми масштабного оновлення освітньої інфраструктури. За минулі два роки Уряд виділив 11,2 млрд гривень на створення безпечних освітніх просторів. Нині вже відкрито 41 підземну школу-укриття.
- У Харкові провели пробний день у першій підземній школі.
- У Запорізькій області відкриють третю підземну школу, яка зможе забезпечити навчання для 1000 учнів у дві зміни.
- У Польщі для дітей у школах запровадили обов’язкові уроки з безпеки, які включають навчання стрільбі та першу допомогу.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.