У ЗСУ впровадять електронну первинну медичну картку

Джерело: Міністерство оборони України

У Збройних силах України впроваджують електронну версію первинної медичної картки, яка замінить застарілу форму 100. Це рішення ухвалене наказом Міністерства оборони № 879.

Нову форму вестимуть в електронному форматі за допомогою Медичної інформаційної системи Збройних сил України. Застосування електронної картки стане основою для створення реєстру бойових травм, який Міністерство оборони готує до запуску. Дані цього реєстру планують використовувати для розробки протоколів лікування за стандартами країн НАТО.

Міністр оборони Рустем Умєров доручив забезпечити впровадження електронної картки протягом трьох місяців із моменту набуття наказом чинності. У цей самий період повинна бути забезпечена технічна можливість використання нової системи.

Первинна медична картка містить основну інформацію про військового. Зокрема особисті дані, підрозділ, вид поранення, час надходження до стабілізаційного пункту, факт отримання поранення під час бойових дій, а також надану медичну допомогу на етапах евакуації.

Державний секретар Міністерства оборони Нікіта Нікітенко наголосив, що впровадження електронної картки сприятиме збору та аналізу медичних даних. Це дозволить удосконалити процес надання допомоги на догоспітальному етапі.

У сербському місті Кралєво очікують тисячі протестувальників після заяви президента Александра Вучича про готовність піти з посади. Його відставка має відкрити шлях до дострокових президентських і парламентських виборів.

З початку червня громадяни низки країн, котрі РФ вважає “недружніми”, постали перед заморожуванням вкладів у російських банках.

Уряд Австралії планує подвоїти штрафи для соцмереж за систематичне порушення заборони на доступ дітей до 16 років. Максимальна санкція може зрости до 99 млн австралійських доларів.

Криза пального у тимчасово окупованому Криму почала впливати на ринок праці: жителі повідомляють про затримки зарплат, звільнення та вимушені неоплачувані відпустки.

США уклали з Казахстаном угоду щодо доступу до одного з найбільших нерозроблених родовищ вольфраму у світі. Водночас серед інвесторів, які можуть виграти від проєкту, є структури, пов’язані із синами Дональда Трампа.