Удар РФ по Одесі пошкодив 19 будівель у зоні охорони ЮНЕСКО – Мінкульт

Джерело: МКСК

Внаслідок російського обстрілу 31 січня в історичному центрі Одеси були пошкоджені 19 будівель у зоні ЮНЕСКО.

Серед пошкоджених будівель — готель “Бристоль”, Музей західного та східного мистецтва, Археологічний музей, Історико-краєзнавчий музей та Музей іноземних письменників.

Також внаслідок обстрілу пошкоджено будівлю Одеської обласної філармонії імені Давида Ойстраха, зведену в 1894 році та захищену ЮНЕСКО. Вибито вікна та пошкоджено фасади.

Міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький повідомив, що МКСК вже звернулося до колег з ЮНЕСКО з проханням вжити заходів згідно з Гаазькою конвенцією для захисту об’єктів культурної спадщини, які перебувають під охороною організації, а також розробити санкційний механізм проти тих, хто завдає шкоди культурним цінностям України.

“На місці події в Одесі вже працюють представники Міністерства культури та стратегічних комунікацій, фахівці Департаменту культури Одеської адміністрації та інші експерти для оперативної оцінки наслідків, спричинених ракетною атакою”, — зазначив міністр.

Точицький також зазначив, що станом на 25 січня в Україні пошкоджено 1333 пам’ятки. В Одеській області їх кількість становить 137 об’єктів культурної спадщини, і деякі з них безповоротно втрачені.

Міністр підкреслив, що Росія має понести реальну міжнародно-правову відповідальність за вчинені злочини. Тому разом із союзниками необхідно провести комплексну роботу для вдосконалення механізмів притягнення агресора до відповідальності за руйнування культурної спадщини.

  • У складі Збройних сил України створили спеціальний підрозділ, завданням якого є захист культурної спадщини. Це рішення підтверджує зобов’язання України дотримуватися міжнародних стандартів, зокрема Гаазької конвенції 1954 року.

Співачка Мадонна розповіла про свій конфлікт з Universal Studios через біографічний фільм про неї.

У Карпатах вдалося врятувати двох маленьких ведмежат, які залишилися без матері. Їх передали до Реабілітаційного центру бурого ведмедя Національного природного парку “Синевир”.

На Сумщині за минулу добу, 22 червня, внаслідок російських атак загинуло троє осіб, ще 13 постраждало. Серед жертв та поранених – діти.

Зранку 23 червня російські окупанти вдарили по Запорізькому району.

Вранці 23 червня російські окупанти атакували зупинку громадського транспорту у Херсоні, поранивши чоловіка.