Угорщина консультуватиметься зі США щодо продовження санкцій ЄС проти Росії

Джерело: Bloomberg

Угорщина заявила, що перед ухваленням рішення стосовно продовження санкцій Європейського Союзу проти Росії проконсультується зі Сполученими Штатами. Термін дії санкцій закінчується наприкінці місяця.

Ми проконсультуємося з нашими американськими партнерами, – повідомив міністр закордонних справ Петер Сіярто на пресконференції в Будапешті. Він зазначив, що позицію нової адміністрації США “не можна ігнорувати”.

Заява пролунала після коментарів помічника прем’єр-міністра країни Віктора Орбана Гергеля Гуляша, що зміна керівництва у США створила “нову ситуацію”, і, на його думку, продовження санкцій не повинно бути “автоматичним”.

Минулого місяця Орбан викликав обурення колег з ЄС, заявивши на саміті, що хоче дочекатися інавгурації Трампа перед тим, як розв’язувати питання продовження санкцій. Така позиція викликала побоювання щодо можливого зриву процедури узгодження.

Угорський прем’єр неодноразово закликав скасувати санкції проти Росії. Орбан, котрий вважається союзником Трампа, підтримував прагнення американського президента швидко завершити війну. Водночас висловлювання Трампа, зроблені в середу, де він пригрозив Росії новими санкціями, якщо Путін не досягне “угоди” для припинення війни, можуть ускладнити позицію Орбана.

Я сподіваюся, що уряд Угорщини зрозумів сигнал від президента США, після чого ми продовжимо санкції, – прокоментував міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі. – Ми ухвалимо новий пакет і маємо закрити існуючі лазівки.

Посли ЄС зустрінуться найближчими днями, аби обговорити продовження санкцій. Дипломати повідомляють, що наразі відсутній план дій на випадок, якщо Орбан продовжить блокувати рішення.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.