Угорщина почала виселяти із притулків деяких українських біженців
Джерело: угорська служба “Радіо Свобода”
Угорщина почала виселяти із притулків українських біженців після постанови уряду про обмеження надання допомоги українцям.
За даними ЗМІ, сто двадцять українських біженців виселили вранці 21 серпня в місті Коч на півночі Угорщини.
Здебільшого це закарпатські роми, які проживали в приватному притулку, субсидованому державою. Частина з них сьогодні ночували на вулиці.
Від вчора набула чинності поправка до указу уряду Угорщини, згідно з якою надання житла можуть отримати лише українські біженці з українських районів, які безпосередньо постраждали від бойових дій.
Управління Верховного комісара ООН у справах біженців закликало переглянути це рішення. За оцінками ООН, від двох до трьох тисяч біженців втратять субсидоване житло в Угорщині.
В Угорщині наразі проживають понад 30 тисяч біженців з України.
- Угорський уряд на чолі з Віктором Орбаном загострює міграційну суперечку з Європейським Союзом, погрожуючи відправляти мігрантів та шукачів притулку до Брюсселя. Керівник апарату прем’єра Угорщини Гергей Гуяш заявив, що якщо переговори з Європейською комісією, які розпочнуться у вересні, зазнають невдачі, Угорщина може почати видавати мігрантам “квитки в один кінець до Брюсселя”.
- Угорщина так і не пояснила країнам Євросоюзу своє рішення про спрощення вимог для в’їзду громадян Росії та Білорусі, хоча термін для цього вже сплив.
Протягом минулої доби, 22 листопада, відбулось 190 бойових зіткнень.
Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.
Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.
У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.
Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.