Угорщина збільшить постачання російського газу в обхід України
Джерело: Петер Сійярто/Facebook
Угорщина та російський “Газпром” домовились про можливе збільшення постачання газу до країни. Міністр закордонних справ Петер Сійярто заявив про це на газовому форумі в Санкт-Петербурзі.
Він наголосив, що уряд прагне забезпечити безпечне енергопостачання за конкурентними цінами. У 2024 році Угорщина отримуватиме 6,7 млрд кубометрів російського газу. 10 жовтня угорська компанія MVM та “Газпром” підписали угоду для збереження цієї практики, а також Меморандум про можливе збільшення постачань.
“Подобається це чи ні, реальність така, що безпечне постачання природного газу в нашу країну неможливе без співпраці з Росією”, – вважає Сійярто.
Глава МЗС Угорщини зазначив, що ключовим кроком у гарантуванні енергетичної безпеки стало будівництво газопроводу “Турецький потік”, який постачає російський газ до Європи південним маршрутом.
Він зауважив, що без “Турецького потоку” Угорщина б опинилася у “величезній халепі” через можливе припинення транзиту газу через Україну з 1 січня. Завдяки 20 млн кубометрів газу на добу з “Турецького потоку” країна може закуповувати більше газу, ніж за весь минулий рік.
- Україна не має наміру продовжувати контракт на транзит російського газу після завершення його дії у 2025 році. Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час спільної пресконференції з прем’єр-міністром Словаччини Робертом Фіцо.
- 1 серпня речник Єврокомісії Балаш Ужвар заявив про відсутність ризиків для безпеки після санкцій України на транзит російської нафти до Словаччини та Угорщини.
- Ми повідомляли, що Угорщина та Словаччина звернулися до Єврокомісії з проханням закликати Київ зняти санкції з “Лукойлу”. В ЄС відмовили. Після чого міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що Єврокомісія відповідальна за зупинку транзиту російської нафти, мовляв, аби “шантажувати дві країни, які відмовилися від постачання озброєння”.
- Раніше глава уряду Денис Шмигаль повідомив про перебіг та результати низки переговорів із премʼєр-міністром Словаччини Робертом Фіцо стосовно транзиту російської нафти.
Воїни Центру спецоперацій “Альфа” СБУ завдали успішних ударів по засобах протиповітряної оборони російських військ у районі Керченської протоки, а також по інфраструктурі військових аеродромів “Саки” та “Гвардійське” у тимчасово окупованому Криму.
Північна Корея повинна будувати два військові кораблі розміром з її 5000-тонний есмінець “Чхве Хьон” щороку протягом наступних п’яти років, заявив лідер Кім Чен Ин на церемонії введення в експлуатацію есмінця у 23 червня.
Командувач Сил безпілотних систем Збройних сил України Роберт “Мадяр” Бровді підтвердив ураження головної електропідстанції тимчасово окупованого Севастополя.
На фронті в Україні загинув 25-річний литовський доброволець Ігнас Кайлюс, який вважався зниклим безвісти з початку червня, коли був на бойовому завданні.
СБУ затримала агента ФСБ на Одещині, який коригував російські удари по обласному центру.