Україна і США обговорили нагальні кроки для пришвидшення зростання української економіки
Джерело: Мінекономіки
Україна та Сполучені Штати Америки обговорили першочергові кроки для пришвидшення економічного зростання української економіки.
Про це йшлось під час відеозустрічі команди Кабміну на чолі з прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем зі спеціальною представницею США з економічного відновлення України Пенні Пріцкер за участі міністерки економіки України Юлії Свириденко та інших представників уряду.
“Разом вз колегами по Кабміну презентували американським колегам напрацьовані за координації Мінекономіки першочергові кроки для пришвидшення зростання української економіки. Для більш динамічного зростання ВВП наступного року ми маємо створити умови для залучення інвестицій, збільшення можливостей страхування воєнних ризиків, розширення шляхів вітчизняного експорту. Також обговорили створення спільних оборонних підприємств та конкретні проєкти в енергетичній галузі”, – розповіла міністерка економіки.
Відтак додала, що окремо сторони зупинились на обговоренні механізму компенсацій збитків, які спричинила агресія РФ, за рахунок заморожених російських активів. Передбачається, що відповідний механізм буде складатись із трьох складових – компенсаційних реєстрів, куди заноситься все зруйноване або пошкоджене росіянами майно, компенсаційної комісії та безпосередньо компенсаційного фонду.
“Під час зустрічі ми отримали детальний відгук по кожному пункту та визначили подальші дії. Вірю, що наші подальші спільні зусилля дадуть плідні результати”, – наголосила Юлія Свириденко.
Сторони також обговорили можливості посилення захисту українських портів та створенням демілітаризованої зони в Чорному морі заради відновлення морської торгівлі. У разі реалізації цих проєктів, експортні можливості для українського бізнесу збільшаться, що також має пришвидшити зростання української економіки.
Своєю чергою, американські партнери зацікавлені в підтримці економічних пріоритетів України за трьома основними напрямками. По-перше, мовиться про покращення ефективності роботи митниці, збирання податків та збільшенням можливостей для зернового експорту.
По-друге, Україні обіцяють підтримку у розвитку прибуткових секторів економіки, таких як оборона та енергетика, а також розглянути можливості використання заморожених російських активів.
Третій напрямок стосується підтримки приватного сектору економіки та повернення українців додому.
- У третьому кварталі 2023 року ВВП країни зріс на 9,3% проти аналогічного періоду минулого року, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабміну 12 грудня.
- Віцепрезидент Асоціації міжнародних автоперевізників Володимир Балін заявив, що економіка України вже зазнала збитків на понад 400 млн євро через страйк польських перевізників. За оцінкою Федерації роботодавців України, збитки українських перевізників із розрахунку внутрішньої дохідності на добу становить 350 євро за простій.
Джерело: BBC Власник онлайн-магазинів Temu та Pinduoduo повідомив про невтішні продажі та прибуток. Акції гіганта…
Віцепрезидентка Філіппін Сара Дутерте публічно заявила, що в разі її вбивства вона організує вбивство президента Фердинанда Маркоса-молодшого, його дружини та спікера Палати представників. Ця заява спричинила посилення заходів безпеки для президента та його родини, а також передана на розгляд президентської охорони для негайних дій.
Опозиція оголосила про масштабну акцію протесту в Тбілісі паралельно з першим засіданням парламенту Грузії 25 листопада. Організатори очікують, що до них приєднаються однодумці з усіх регіонів Грузії.
Джерело: Крим.Реалії Журналіст та політичний оглядач Віталій Портников поділився думками щодо вражень Росії, які справила…
Капітал Ілона Маска досяг максимуму в 347,8 мільярда доларів у п’ятницю після зростання акцій Tesla Inc. Тепер стартап зі штучного інтелекту xAI вартує 50 млрд доларів.