Україна отримала $390 млн траншу від Японії у межах проєктів Світового банку

Джерело: пресслужба Міністерства фінансів

Україна отримала близько 390 млн доларів від Японії у межах проєктів Світового банку, націлених на соціальний захист та відновлення сільського господарства.

Так, у січні фінансова допомога Японії складається з грантової частини коштів на суму 89,8 млн доларів в межах проекту “Екстрений проєкт надання інклюзивної підтримки для відновлення сільського господарства України” (ARISE) та частини коштів позики обсягом 300 млн доларів в межах проєкту “Інвестиції у соціальний захист задля підвищення охоплення, стійкості та ефективності” (INSPIRE).

Своєю чергою, міністр фінансів Сергій Марченко висловив вдячність Світовому банку та уряду Японії за потужну фінансову підтримку України. Зауваживши, що залужені кошти спрямують для відшкодування видатків держбюджету України на пріоритетні потреби, зокрема у сфері відновлення та соціальної допомоги.

Надходження такого фінансування є вагомим внеском у забезпечення наших громадян необхідними послугами, що є критично важливими в умовах війни, — додав він.

Довідка. Проєкт INSPIRE фінансується коштом позики Світового банку у розмірі 1,2 млрд доларів із Цільового фонду з надання необхідної кредитної підтримки Україні (ADVANCE Ukraine), за підтримки Уряду Японії та націлений на забезпечення соціального захисту вразливих верств населення під час та після війни, а також посилення адаптивності системи соціальної підтримки для ефективного реагування на виклики сьогодення та у майбутньому. Проєкт ARISE має на меті підтримку доступу сільгоспвиробників до фінансування через пільгове кредитування та гранти.

  • У Міжнародному валютному фонді заявили про запуск Фонду розбудови спроможностей для України, який займатиметься потребами реалізації плану щодо розвитку потенціалу України та здійснення реформ.
  • У Києві відновив роботу свого постійного представництва Міжнародний валютний фонд (МВФ).
  • Заступник виконавчого директора МВФ Владислав Рашкован повідомив, що Рада директорів Міжнародного валютного фонду 11 грудня затвердила другий перегляд програми розширеного кредитування, що уможливило перерахування Україні $900 млн.
  • Нідерланди 21 грудня 2023 року оголосили про надання Україні першого траншу фінансової допомоги на суму 102 мільйони євро. Ця сума є частиною більшої підтримки, запланованої на 2024 рік, загальним обсягом понад 2 мільярди євро.

Протягом доби російські армійці здійснили 2 226 обстрілів Донецької області, внаслідок чого загинуло двоє осіб, ще восьмеро – зазнали поранень.

Сьогодні, 13 квітня, у Міністерстві оборони заявили, що село Богданівка у Бахмутському районі Донецької області перебуває під контролем ЗСУ – наразі там тривають інтенсивні бої.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що ситуація на східному фронті останніми днями суттєво загострилася.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого є руйнування житлових будинків та об’єктів інфраструктури.

Станом на ранок 13 квітня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.