Україна отримала від Німеччини 700 тис євро для відновлення інтернет-інфраструктури
Джерело: віцепрем’єр-міністр, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров
Німеччина виділяє 700 тисяч євро на гранти для українських телеком-компаній з метою відновити інтернет-інфраструктуру на деокупованих територіях. Проєкт запускає Мінцифри спільно з німецьким урядом.
За словами міністра, допомога передбачена для 70 телеком-компаній. Вони отримають по 10 тисяч євро. Коштами зможуть скористуватися компанії у Київській (без м. Київ), Чернігівській, Сумській, Харківській, Донецькій, Херсонській, Запорізькій, Миколаївській та Луганській областях.
Гранти дозволено витратити на обладнання та матеріали, оплату рахунків за електроенергію, орендну плату, виплати, необхідні для утримання мереж і зарплати працівників.
Заявку можна подати до 30 листопада. Щодо них – за посиланням.
- Кіберфахівці Служби безпеки систематично протидіють загрозам інформаційно-підривної активності ворога та з початку року нейтралізували приблизно 4 тисячі кібератак на електронні системи центральних органів влади та критичної інфраструктури України.
У статті видання The Atlantic йдеться, що президент Дональд Трамп нарешті починає демонструвати жорсткіший підхід до Володимира Путіна, хоч поки що це стосується лише певних аспектів.
Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.
Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.
Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.
Президент США Дональд Трамп 14 липня оголосив про різке збільшення збройових постачань країнам НАТО у межах нового плану озброєння України. Угода передбачає постачання ракет, засобів ППО та артилерійських снарядів, котрі зрештою мають спорядити Києву.