Україна отримає кораблі, які супроводжуватимуть «зерновий коридор» – Зеленський

Джерело: Володимир Зеленський

Сьогодні, 25 листопада, президент України Володимир Зеленський на конференції Grain from Ukraine у Києві сказав, що Україна домовилася з партнерами про отримання військових кораблів для забезпечення безпеки суден у Чорному морі.

“Ми домовилися з партнерами й будемо супроводжувати кораблі у морі, щоб гарантувати їхню безпеку. У нас вже є конкретні домовленості про отримання кораблів. Це питання близького майбутнього”, – сказав президент.

Він також додав, що створення “зернового коридору” без Росії є одним з найбільших досягнень за рік.

“Наша позиція принципова: ми вважаємо, що ніхто у світі не має права блокувати вільне мореплавство та перетворювати на зброю дефіцит продовольства. Використання голоду як зброї – елемент політики геноциду, і будь-яка держава, яка на це посягає, має за це відповідати”, – сказав Зеленський.

Зазначимо, що 10 серпня Україна оголосила про нові тимчасові маршрути для торговельних суден, що йдуть до або з чорноморських морських портів України.

У роботі другого саміту Grain from Ukraine особисто взяли участь президент Латвії Едгарс Рінкевичс, президент Швейцарії Ален Берсе, прем’єр-міністр Литви Інгріда Шимоніте.

У відеоформаті до учасників заходу звернулися: президент Польщі Анджей Дуда, президент Республіки Гватемала Алехандро Джамматтеі, президент Естонії Алар Каріс. Також прозвучали відеозвернення голови Ради Міністрів Італійської Республіки Джорджі Мелоні, прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте, прем’єр-міністра Королівства Бельгія Александра Де Кроо та інші.

За результатами другого міжнародного саміту Grain from Ukraine було ухвалено Спільну заяву, яку підтримали 23 країни.

Понад 30 знаменитостей знялися у відеоролику, в якому висловлювали підтримку Україні в другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Протягом дня, 24 лютого, російські загарбники здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 197 вибухів. 

Генеральний директор Міжнародної ради аеропортів Європи (ACI EUROPE) Олів’є Янковець в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” наголосив, що без повноцінно функціональних аеропортів “ми не бачимо можливості відновлення України”.

В суботу, 24 лютого, міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін та CEO і співзасновник німецької компанії Helsing GmbH Гундберт Шерф підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у сфері безпеки й оборони.

В другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок відвідала Одесу.