Україна погодила ексгумацію тіл жертв Волинської трагедії на Тернопільщині

Джерело:  RMF FM

На території Тернопільської області у квітні цього року розпочнеться ексгумація останків польських жертв Волинської трагедії.

Зокрема фонд “Свобода і демократія” отримав дозвіл від української влади на викопування останків із землі та проведення подальших досліджень.

Зауважується, що метою ексгумації передусім є встановлення осіб, чиї останки були знайдені в ямі біля колишнього цвинтаря. Заступник голови фонду Мацей Данцевич зауважив, що після розкопок останки досліджуватимуть польські археологи та антропологи.

Нині фахівці вже збирають генетичний матеріал у нащадків. Данцевич додав, що на місці, де розташовані останки, цей матеріал також буде зібраний у такий професійний спосіб.

Після досліджень планується перепоховати жертв та увічнити пам’ять про це місце.

Нагадаємо, Україна зобов’язалася не чинити перешкод полякам у пошуку та ексгумації жертв Волинської трагедії. Про це мовилося під час зустрічі міністра МЗС Польщі Радослава Сікорського з українським колегою Андрієм Сибігою.

Своєю чергою, Сікорський також підтвердив, що сторони узгодили перші кроки щодо проведення ексгумаційних робіт.

Україна підтверджує відсутність перешкод для проведення пошуково-ексгумаційних робіт на її території та заявляє про готовність позитивно розглядати звернення з цих питань, – зауважив він.

Раніше Радослав Сікорський заявив про розчарування через відсутність прогресу у питанні ексгумації жертв Волинської трагедії, попри обіцянки української сторони.

На платформі “Дія” відновлено можливість подачі заявок на гранти для власної справи, садівництва та тепличного господарства. Програма пропонує підтримку у вигляді фінансування, яке залежить від виду діяльності та розміру проєкту.

55-річна мешканка Бельгії Хільде Досогне встановила світовий рекорд, щоденно пробігавши марафон. Відтак за 366 днів жінка пробігла щонайменше 15 444 км.

Служба безпеки України затримала агентку РФ, яка планувала підрив адмінбудівлі одного з підрозділів ЗСУ та автівки, що знаходилася поруч.

Оргкомітет Олімпійських ігор у Парижі отримав від спортсменів понад 100 медалей із дефектами лише за кілька місяців після змагань. Проблема, пов’язана з якістю лаку, виникла на Паризькому монетному дворі, який відповідав за виробництво нагород.

Уранці 14 січня російські війська завдали чергового удару по Козачій Лопані на Харківщині, внаслідок якого загинув місцевий мешканець.