Україна повернула тіла ще 64 полеглих захисників
Джерело: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими
Сьогодні, 6 жовтня, за результатами проведення репатріаційних заходів, українській стороні вдалося повернути на підконтрольну Україні територію тіла 64 загиблих оборонців України.
Своєю чергою, українська сторона, відповідно до норм Міжнародного гуманітарного права, передала російській стороні тіла комбатантів, загиблих під час збройної агресії проти України.
У Координаційному штабі зазначили, що Збройні сили України забезпечать належне та безпечне перевезення репатрійованих тіл загиблих оборонців України до визначених державних спеціалізованих установ для їх передачі встановленим порядком представникам правоохоронних органів та судово-медичним експертам з метою організації і проведення процесуальних дій та судових експертиз, необхідних для встановлення осіб загиблих.
“Україна не припиняє та продовжує активно вживати усіх можливих законних заходів в межах норм Міжнародного гуманітарного права щодо встановлення місцезнаходження оборонців України, які зникли безвісти або потрапили до полону у зв’язку зі збройною агресією проти України, з метою їх подальшого повернення на підконтрольну уряду України територію”, – наголосили у Координаційному штабі.
- 29 серпня до України повернули тіла ще 84 захисників, які полягли у бою з російськими окупантами.
- Україні вдалося повернути тіла ще 44 українських військовослужбовців, які загинули, захищаючи український народ.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.