Україна та Фінляндія активно співпрацюють задля відновлення енергосектору

Джерело: Міненерго

Україна та Фінляндія активно співпрацюють для відновлення енергетичного сектору.

На виконання домовленостей міністра енергетики України Германа Галущенка та міністра зовнішньої торгівлі та розвитку Фінляндії Вілле Тавіо про поглиблення співпраці у проєктах відбудови енергосектору заступник міністра Ярослав Демченков провів зустріч із представниками фінської спільнодії. Організація об’єднує понад 150 компаній, бізнес-організацій та фінансових установ.

Заступник міністра наголосив, що Україна є надійним партнером для іноземних компаній, попри військові ризики. Це підтверджує як довіра світових фінансових інституцій та міжнародних організацій, так і досвід фінських компаній, які вже працюють у нашій країні.

“Перспективними напрямками співпраці є відновлювана енергетика, розумні мережі, системи накопичення енергії, локалізація виробництва енергетичного обладнання, проєкти в межах децентралізації енергосистеми України”, – зазначив Ярослав Демченков, закликавши бізнес до активної роботи в Україні.

Сторони обговорили фінансові механізми реалізації проєктів в енергетиці, страхування інвестицій, гарантії.

Фінляндія розробляє національний план з відбудови України, в якому значну увагу приділено участі приватного сектору.

У відомстві зазначили, що продовження діалогу між фінським бізнесом і українською владою є запорукою реалізації амбітних проєктів в енергетиці.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.