Україна та Фінляндія підписали довгострокову угоду про безпеку та підтримку

Джерело: президент України Володимир Зеленський

3 квітня Україна та Фінляндія підписали угоду про довгострокове співробітництво у сфері безпеки та підтримки.

Документ підписано під час візиту президента Фінляндії Александра Стубба до Києва.

“Сильний документ, що засвідчує готовність Фінляндії й надалі підтримувати Україну в боротьбі проти російської агресії”, – зазначив Зеленський.

Відповідно до угоди, Фінляндія надаватиме Україні довгострокову військову та фінансову підтримку.

Окрім цього, документ передбачає поглиблення співпраці між країнами у політичній, фінансовій, гуманітарній галузях та у сфері реформ.

“Допомагатиме Україні відбудовувати енергетичний сектор, оцінювати екологічні збитки, посилювати захист кордону й критичної інфраструктури, а також лікуватиме українських військових. Дякую Фінляндії за підтримку України і нашого народу! Дякую за допомогу!”, – наголосив український президент.

Президент США Дональд Трамп заявив, що американські автовиробники Ford і General Motors спільно з іншими компаніями можуть найближчим часом долучитися до виробництва озброєння для потреб армії.

У Нікополі Дніпропетровської області російські війська завдали удару по рятувальниках ДСНС, які ліквідовували наслідки попереднього обстрілу.

Народна депутатка від партії “Слуга народу” Ольга Василевська-Смаглюк повідомила, що у Верховній Раді готують збільшення штрафів за перевищення швидкості.

Російські окупанти атакували FPV-дронами житлові будинки у приватному секторі Краматорська та багатоквартирний будинок у Дружківці.

Китай готує другий термінал для прийому скрапленого природного газу з російського підсанкційного проєкту Arctic LNG 2. Це дозволить збільшити постачання російського СПГ до найбільшого у світі імпортера такого палива, інформують обізнані джерела.